ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Türkiye’ye PCR testi ile giriş süresi uzatıldı

Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi şartıyla ilgili süre uzatıldı.

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye’ye havayolu ve karayolu ile giriş yapacak kişilerin son 72 saatte alınmış negatif PCR testi göstermesi 28 Aralık 2020’den itibaren zorunlu olmuştu. Uygulamanın 1 Mart 2021’e kadar süreceği açıklanmıştı. Ancak süre geçtiğimiz günlerde 31 Mart 2021’e kadar uzatılmıştı.

İçişleri Genelgesiyle 15 Nisan’a uzatıldı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle Türkiye’ye girişlerde PCR testi zorunluluğu 15 Nisan’a kadar uzatıldı. Genelgede şu ifadelere yer verildi: ” Ülkemizde vaka sayılarında yaşanan düşüşün sürekliliğinin sağlanması ve Covid-19 virüsünün yeni varyantlarının ülkemize girişinin önlenmesi amacıyla tüm kara, deniz ve hava sınır kapılarımızdan ülkemize giriş yapmak isteyen kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış negatif SARS-CoV-2 PCR test ibrazının talep edilmesi zorunluluğu ve negatif sonucu ibraz edemeyen kişilere uygulanacak karantina koşullarına dair esasların 15 Nisan 2021 tarihine kadar sürdürülecektir “

Pcr Test Zorunlulugu
Türkiye’ye PCR testi ile giriş süresi uzatıldı 2

Latest Posts

POPULER