82 / 100

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsalarda seçim heyecanı başladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsalarda seçim heyecanı başladı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) seçimleri 3 Ekim 2022 Pazartesi günü Gaziemir Fuar İzmir’de gerçekleşecek, sektörün geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsanız hangi görüşü desteklerseniz destekleyin lütfen oyunuzu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İzmir’ de yaşayan ve 28 yıldır Lojistik sektörünün içinde profesyonel olarak yaşamını sürdüren birisi olarak İzmir’ de Lojistik adına yapılanları her zaman eksik bulmuş her fırsatta İzmir, Türkiye için Lojistik merkezi olması gerekirken neden bir adım öteye gidemiyor sorusunu her yerde dile getirmişimdir.

İZTO seçimleri birçok meslek gurubunu bir araya getirecek, bu seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Birlik Genel Kurul Delegeleri ve Meclis Başkanı Divanı belirlenecek.

izto, türkiye
Türkiye Türkiye

Benim bu seçimlerde dikkatimi 2 nokta çekti.

Birincisi kadınlarımız artık görev almaktan çekinmiyorlar, sahada olan tüm kadınlarımızı öncelikle kutluyor Lojistik sektörünün tek dijital Televizyonu Loji TV ‘ nin kapılarının tüm kadınlarımıza sonuna kadar açık olduğunu yinelenmek istiyorum.

Dikkatimi çeken ikinci konu ise Lojistik sektörünün seçimlerde ön plana çıkıyor olması. Lojistik sektörü pandemi ile birlikte değişti, dijitalleşti, paydaşlar daha iyisine nasıl ulaşırız sorusuna cevaplar aramaya başladılar.

Bu yaşananlar İzmir ve Lojistik sektörü adına beni ve benim gibi lojistik ile bütünleşmiş tüm paydaşlarımızı inanılmaz heyecanlandırıyor.

Beni sektörden tanıyanlar bilirler, sektörün tek dijital Televizyonu Loji TV yansız, tarafsız herkese eşit mesafede yayınlar yapmakta, dileyen herkes bana kolayca ulaşabilirler dip notundan sonra, dün aldığım bir telefona istinaden bu satırları yazma gereği duyuyorum.

Telefonun diğer ucunda Gökçe Deniz Naziri olduğunu dile getiren bir hanımefendi vardı, kısa bir tanışma sonrası 45. Yük Taşıma ve Antrepo Grubunu Yeni Bakış Komitesinin sözcüsü olduğunu dile getirdi.

Hem lojistikçi hem de Televizyoncu kimliğim ile ekipte kimler olduğunu, bugüne kadar nelerden rahatsızlık duyduklarını, bu rahatsızlık duydukları sorunları çözmek için neler yapacaklarını kısa başlıklarla konuştuk.

Seçimlere kısa bir zaman kaldığı için Sayın Naziri ve ekibini kendilerini daha rahat ifade etsinler diye Loji TV ekranlarına alamıyoruz, lakin seçim sonrası ister seçimi kazansınlar ister kaybetsinler kendilerini Loji TV ekranlarında ağırlayarak bugüne kadar hep şikâyette bulunduğumuz ortak noktaları paylaşmak adına davet edeceğim.

Sayın; Naziri ‘nin sektörden gelen bir kadın olması beni mutlaka pozitif ayrımcılığa itmiş olabilir lakin asıl konu aynı dili konuşan insanlar ile ortak paydada buluşmak.

Sayın Naziri ve ekibine çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum.

İzmir’ de Lojistik sektörün gelişmesi adına aktardıkları hedef ve planlarını canı gönülden destekliyorum

Seçimlere kısa bir zaman kaldı, lütfen oyunuzu kullanmadan öne adaylara kapınızı aralayın ve aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin, oy vermekle o oyun yanında durmak hesabını sormak aynı şey değil, ülkemin hesap soran ve hesap verebilen yöneticilere çok ihtiyacı var.

Dilerim kazanan sektör olur.

Sevgiyle Kalın

Recep Koca