Latest Posts

Turkish Cargo’ya Yeni Zirveler

84 / 100

Turkish Cargo’ya Yeni Zirveler

Turkish Cargo, daha büyük pazar payı elde etmek için tedarik zinciri taleplerinden yararlandı.
Hong Kong, lojistik işinde Asya’nın en iyi bilinen merkezi. Güçlü coğrafi bağlantılar ve yüksek piyasa hareketliliği talebi canlı tutuyor.Tarık Parlak Turkish Cargo, Uzakdoğu Başkan Yardımcısı

2011 yılında kurulan Turkish Cargo’nun Hong Kong ofisi, taşıyıcının bölgesel merkezi. Turkish Cargo Asya ve Uzak Doğu Satış Başkan Yardımcısı Tarık Parlak, şehrin iş kurmak için ideal bir yer olduğunu düşünüyor. Parlak, “Şehir stratejik olarak Asya’nın merkezinde yer alıyor – bölgenin tüm önemli pazarları beş saatlik bir uçuş mesafesinde” dedi. “Gelişmiş liman ve hava kargo tesisleri, Hong Kong‘un dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri olmasını sağlarken, aynı zamanda Çin Anakara içinde ve dışında kargo taşımacılığının büyük bir kısmına hizmet ediyor.”

turkish cargo

Pandeminin havacılık sektörünü etkilediğine şüphe yok. Yine de Turkish Cargo, COVID-19 zorluklarını fırsat olarak gördü. Hava yolculuğu talebi düştükten sonra yolcu uçaklarını kargo taşıyıcılarına dönüştürdü. Boeing 777’ler ile filosunu modernize eden şirket, farklı mesafeler ve rotalar için farklı uçaklarla, esnek operasyonlar sunmaya başladı. Ayrıca İstanbul Havalimanı’nda yılda iki milyon ton (1,81 milyon ton) kargo elleçleme kapasitesi sağlayan bir mega kargo tesis olan SMARTIST‘i faaliyete geçirdi. 130’dan fazla ülkeye hizmet veren Turkish Cargo, bugün dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo şirketlerinden biri.

Turkish Cargo, Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area’da (GBA) genişlerken Parlak, Hong Kong’un kilit bir rol oynadığını düşünüyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde, teknoloji ve e-ticaret pazar liderleri için bir turizm ve MICE (Toplantı, Teşvik gezisi, Konferans ve Sergi) merkezi olması nedeniyle Turkish Cargo’nun hizmet ağına Macao’yu ekledi.

turkish cargo

Parlak, “Uluslararası bir lojistik ve ticaret merkezi olarak Hong Kong, GBA, Anakara Çin ve Asya-Pasifik bölgesindeki küresel tedarik zinciri yönetimi çözümlerinde kilit bir rol oynuyor” dedi. “Hong Kong, inovasyon ve teknoloji ortamındaki ilerlemesiyle dünyanın en rekabetçi şehirlerinden biri. Bu ilerleme, tedarik zincirlerinin dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur. İşletmeler karmaşıklıkları daha kolay yönetebilir, bu da sonuçta müşteri memnuniyetini ve satışları artırmaya yönelik uzun bir yol kat etmelidir. Hong Kong ve Guangdong bölgesindeki uçuşları genişletme vizyonumuzu sürdüreceğiz.”

Asya’nın Premier Lojistik Merkezi

Uluslararası Havalimanları Konseyi’ne göre Hong Kong Uluslararası Havalimanı, 5 milyon ton kargo elleçlemesiyle 2021’de dünyanın en yoğun kargo havalimanı oldu. “Hong Kong, lojistik işi için Asya’nın en iyi bilinen merkezidir. Güçlü coğrafi bağlantılar ve yüksek piyasa hareketliliği talebi canlı tutuyor. e-ticaret gelişiyor ve bu faaliyette kilit rol oynuyor” dedi Parlak. “Hong Kong, hem çok yetenekli hem de iyi eğitimli yüksek kaliteli yeteneklerle dolu” ve pandemi yatıştıkça hava kargo için umut verici bir gelecek gördüğünü de sözlerine ekledi. “Yolcu kapasitesi hızla geri kazanılıyor” dedi.

İnvestHK Hakkında:

InvestHK, Hong Kong’un Asya’daki önde gelen uluslararası iş merkezi statüsünü güçlendirmeyi amaçlıyor. Hong Kong’un ekonomik kalkınması için stratejik öneme sahip olan, doğrudan yabancı yatırımcı çekme ve elde tutma misyonuyla kurulmuş.

Hong Kong’da bir ofis kurmak veya mevcut işleri genişletmek isteyen denizaşırı ve Anakara girişimciler, KOBİ’ler ve çok uluslu şirketlerle çalışıyor.

Şirketleri planlama aşamasından işlerini kurmaya ve genişletmeye kadar desteklemek için ücretsiz danışmanlık ve hizmet sunuyor.

İçerik:investhk.gov.hk

Latest Posts

POPULER