Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkKargo

Turkish Cargo, küresel büyüme hedeflerini desteklemek için cargo.one’u seçti 

62 / 100
  • Önde gelen yönetilen pazar yeri ile ortaklık, havayolunun dijital ayak izini ve dünyanın her köşesindeki hava kargo acentelerine satışlarını artıracaktır.
  • Cargo.one, Turkish Cargo’nun hava kargo markasının dünya çapında ilk 3 hava kargo taşıyıcısından biri olmasını desteklemek için çok kanallı satış stratejisinin önemli bir bileşenini oluşturuyor. 
  • Birkaç hafta içinde, nakliye komisyoncuları dünya çapındaki en büyük hava kargo taşıyıcısı ağına daha fazla dijital erişim elde ediyor olacak.

Cargo.one 23 Kasım 2022 bugün, Türk Ulusal havayolunun kargo bölümü olan Turkish Cargo’yu dijital hava kargo rezervasyonları için lider pazaryerine dahil eden küresel bir ortaklığı duyurdu. Diğer tüm kargo havayollarından daha fazla ülkeye uçan Turkish Cargo’nun kapasiteleri ve cargo.one’un kusursuz dijital rezervasyon deneyiminin birleşimi, şimdi dünya çapındaki lojistik firmalarına değerli yeni bir teklif sunuyor. Uçakta rezerve edilebilir 40 havayoluyla, cargo.one, platformunda anında rezervasyon için küresel hava kargo kapasitesinin %50’ye yakınını güvence altına aldı.

Turkish Cargo, son yıllarda pazar segmentlerinde, uçuş ağında ve taşınan tonajda olağanüstü büyüme kaydeden önemli bir uluslararası operatördür. 2010 yılında dünyada 33. sırada yer alan taşıyıcı, istikrarlı bir şekilde 2017’de 14. sıraya, 2022’de ise dünya çapında 5. sıraya yükseldi. Son teknoloji ürünü SMARTIST’e, onun İstanbul mega kargo merkezine, sürdürülebilirlik programlarına ve kapsamlı dijitalleşme stratejisi, Turkish Cargo’nun 2021 yılında iş hacimlerini 9,1 milyon ton kilometreye çıkarmasına yardımcı oldu.

Dünya çapındaki cargo.one müşterileri, haftalar içinde Turkish Cargo’nun Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya’daki önemli ticaret merkezleri de dahil olmak üzere 340’tan fazla destinasyon ve 100’den fazla doğrudan kargodan oluşan geniş ağında kargo rezervasyonu yapabilir. 

Halihazırda 20 kargo uçağı filosunu diğer tüm hava yollarından daha fazla uluslararası doğrudan kargo noktasına uçuran Turkish Cargo, 2025 yılına kadar bu sayıyı 100’den 120’ye çıkarmayı planlıyor. Hava Kargo acenteleri artık Turkish Cargo kapasiteleri için en iyi pazar yeri rezervasyon deneyiminden yararlanabiliyor. 

Turkish Cargo Kargo İş Geliştirme ve Organizasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Adnan Karaismailoğlu, “Turkish Cargo’nun cargo.one ile ortaklığı, dijital ayak izimizi genişletecek ve satış kapasitemizi geliştirecek. Turkish Cargo olarak stratejik vizyonumuz doğrultusunda dünyanın ilk üç hava kargo markasından biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Cargo.one’un başarıyı güçlendirmek için en iyi yeni dijital alternatifleri sunmaya yönelik gelişmiş inovasyon standartlarıyla bu büyümeyi sürdürmemize ve müşterilerimiz için çıtayı daha da yükseltmemize destek olacağına inanıyoruz”.    

Turkish Cargo, müşteri değerine öncelik vererek ve güvenilirliğini ve müşteri hizmetlerini geliştirmek için dijital dönüşümden yararlanarak etkileyici büyümesini gerçekleştiriyor. Cargo.one ile ortaklık, TK URGENT‘in piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, ürün yelpazesindeki son yatırımlar doğrultusunda satış kapasitesinin sürekli gelişimini yansıtıyor. Bir dijital lider olarak cargo.one, çevrimiçi rezervasyonlar için teklif kalitesini ve müşteri deneyimini daha da geliştirmek üzere havayolunun ekiplerini destekleyecek.

Cargo.one Kurucusu ve Eş CEO’su Moritz Claussen, “Bir başka büyük kargo havayolunun, dijital stratejisinin temel bir bileşeni olarak cargo.one’a güvenmesinden Turkish Cargo ile çok memnunuz” dedi . “Bu, tüm lojistik firmaları için harika bir haber – başka hiçbir platform, cargo.one kadar canlı rezervasyon için daha fazla havayolu sunmuyor, bu da onu yalnızca en kullanıcı dostu değil, aynı zamanda piyasadaki en kullanışlı platform haline getiriyor”, diye ekliyor.  

Cargo.one, pazarın her iki tarafındaki hız sayesinde mevcut kapasitesini hızla genişletiyor. 2022 boyunca, birçok ek küresel havayolunu ve havayolu grubunu faaliyete geçirerek en önemli üç hava kargo pazarı olan Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’nın tamamında önemli ölçüde kapasite artışı sağladı. 

Turkish Cargo, dijital hava kargo satışlarının tam potansiyeline doğru iddialı bir şekilde ilerleyen havayolu şirketlerine güçlü bir örnektir. Cargo.one’un yakın zamanda sektör çapındaki Dijital Satış Yörüngesi Raporu (BCG ile yürütülen), katılımcı havayollarının, daha geniş bir erişim ve artan gelir, daha iyi gelir yönetimi, azaltılmış satış maliyeti ve yeni dijital- ilk ürünler. Cargo.one, daha hızlı satış büyümesi ve sürdürülebilir rekabet avantajı sağlamak için Turkish Cargo gibi havayollarıyla birlikte çalışarak bu tür unsurları en üst düzeye çıkarır.

Turkish Cargo Hakkında
Dünyanın 132 ülkesinde 100’ü kargo noktası olmak üzere 340’tan fazla noktaya hava kargo operasyonu düzenleyen Turkish Cargo; Turkish Cargo, kıtaları birbirine bağlayan İstanbul’daki stratejik merkezinde, 20’si özel kargo uçağı olmak üzere 383 uçaklık filosuyla faaliyet gösteriyor. Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, 2025 yılında ilk 3 hava kargo markasından biri olmayı hedeflemektedir.
Ayrıntılı bilgi için www.turkishcargo.com 7/24 açık çağrı merkezimiz: +90 850 333 0 77 

Cargo.one hakkında
2017’de kurulan kargo.one (Cargo One GmbH), hava taşımacılığı kapasitesinin rezervasyonu ve pazarlanması için bir platformdur. 3000’den fazla nakliye şubesinde kullanılan kargo.one, düzinelerce havayolunda anında rezerve edilebilir fiyatlar sunmaya odaklanıyor ve türünün ilk rezervasyon platformuydu. Akredite nakliye komisyoncuları, gerçek zamanlı olarak arama yapabilir, karşılaştırabilir ve rezervasyon yapabilir ve anında bir rezervasyon onayı alabilir. Sanal bir şirket olarak faaliyet gösteren kargo.one ekibi, uluslararası iş deneyimini, B2B teknoloji dönüşümlerindeki uzmanlığı ve hava kargo pazarı bilgisini bir araya getiriyor.

kargo.one Lufthansa, IAG Cargo, Singapore Airlines Cargo, Air Canada, LATAM, TAP Air Portugal, Finnair, Etihad, All Nippon Airways, JALCARGO, Nippon Cargo Airlines, Air France KLM Martinair Cargo, ve Qatar Airways Cargo, Hellmann Worldwide Logistics, Agility Logistics, DACHSER ve Flexport gibi önde gelen oyuncular da dahil olmak üzere binlerce nakliye şirketinden oluşan ve hızla büyüyen bir kullanıcı tabanına hizmet veriyor. Şirket, World Air Cargo Awards 2022 ve 2021’de ‘Hava kargo endüstrisi için Bilgi Teknolojisi’ ödülünü, International Awards for Excellence in Air Cargo’da 2022 ‘Innovative Logistics Solutions in Air Cargo’ Ödülünü ve bir Hava Kargosunu kazandı. 2020’de haber ödülü.

cargo.one bugüne kadar Bessemer Venture Partners, Index Ventures, Creandum, Next 47, Point Nine Capital ve Lufthansa Cargo gibi uluslararası önde gelen yatırımcılardan 65 milyon doların üzerinde fon sağladı.

<strong>Turkish Cargo, küresel büyüme hedeflerini desteklemek için cargo.one'u seçti </strong> 3 Mart 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu