Latest Posts

Turkish Cargo FSC Fuel SurCharge Ücret Uygulaması

78 / 100

TURKİSH CARGO FSC FUEL SURCHARGE ÜCRET UYGULAMASI

TURKEY FUEL SURCHARGE

Bildiğiniz gibi Global piyasada değişen koşullar ve riskler sebebi ile petrol fiyatları 2014 ve öncesi seviyeye yükselmiştir.

Bu oluşan hızlı değişim dünyanın en çok noktasına uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolu da, en büyük gider kalemi olan yakıt fiyatları ile doğrudan bağlantılıdır.

Yurtdışına giden ve yurt dışından gelen seferlerin her noktada yakıt alma zorunluluğunun neticesinde bu oluşan durumun dengeli bir şekilde yansıtılması elzem hale gelmiştir.

turkish cargo fsc

Bu maliyet artışının sonucu olarak ;“BAF” (Akaryakıt Ayarlama Oranı)  gibi önlemler alarak dengelemeye çalışılmaktadır.

THY Kargo ,ticari partnerlerinin olacak artışın mevcut Sözleşmelerde yıpranmaması ,iş dokusunun bozulmaması ve Ticari ortaklarına anlatma hususunda sıkıntı yaşanmaması adına ;sağlanan hava kargo navluna artış yerine “FSC (Fuel Surcharge) “ uygulamasını geri getiriyor.

01.05.2022 tarihi itibari ile liste fiyatlarına “0.15 USD/KG”  FSC kalemi eklenecektir. Bu eklenen kalem, her kırılımda her varış noktası için uygulanacaktır.

Uygulanacak bu   ”FSC” miktarı , global piyasayı takip edecek, piyasa koşullarına ve fiyatlarda yaşanan volatiliteye göre artıp azalabilecektir.

Amaç İhracatçısının en az şekilde etkilenmesini sağlamaktır.

Turkish Cargo, “SSC” uygulamasını geri getirmiyo, Bu maliyeti navlunun içinde eritmeye devam edece.

Güncel ücret uygulama şartlarında ilgili madde eklenerek paylaşılmıştır.

turkish cargo 2022, turkish cargo fsc

Latest Posts

POPULER