Latest Posts

Turkish Cargo, 2021’de daha da büyümeyi hedefliyor

Turkish Cargo, 2020 yılında pazar payını arttırmasının ardından hava kargo hacimlerinde daha da büyümeye hazırlanıyor.

Turkish Cargo’nun ev sahipliği yaptığı çevrimiçi bir etkinlik olan Kargo Sohbetleri sırasında konuşan havayolunun baş kargo sorumlusu Turhan Özen, geçen yıl kargo hacminin 2019’da 6,6 milyar FTK’dan 6,7 milyar navlun’a (FTK) yükseldiğini açıkladı. Bu süreçte genel piyasa düşüş kaydetti.

Havayolu bu süreçte 25 kargo uçağının yanı sıra 50 yolcu uçağını kargo operasyonları için kullandı.

Özen, bunun sonucunda havayolunun kargo trafiği açısından en yoğun sekizinci havayolu olmaktan çıkıp altıncı sıraya yükseldiğini söyledi.

Taşıyıcının pazar payı ise 2019’daki% 3,7’den geçen yıl% 4,7’ye yükseldi.

Ve dünyanın en büyük üç kargo havayolundan biri olmayı hedefledi.

Sunum sırasında Özen, taşıyıcının 2021’de büyümeye devam etmesine yardımcı olacağını umduğu birkaç girişimin altını çizdi.

Taşıyıcı ilkbaharda tüm operasyonlarını İstanbul Havalimanı’ndaki Smartist adlı yeni tesisine taşıyacak.

Şu anda, havayolunun kargo operasyonları İstanbul ve Atatürk havaalanları arasında bölünmüş durumda ve kargoların ikisi arasında aktarılması gerekiyor.

Özen, “Smartist tesisimiz, tüm fazları tamamlandığında yıllık 4 milyon ton kapasiteye ulaşacak şekilde inşa edildi” dedi.

Smartist’e geçerek, tek bir hub sistemine geçişimizi de tamamlayacağız ve müşterilerimize [daha kısa] bağlantı süreleri ve daha iyi hizmet kalitesi sunacağız.

“Smartist’te otomatik depolama sistemleri, 3D ULD planlama ve insansız kara araçları gibi modern teknolojileri kullanmayı ve bunları depo yönetim sistemlerine ve iş sürecine tamamen entegre etmeyi hedefliyoruz.”

Havayolu ayrıca dijital yeteneklerine yatırım yapmaya devam edecek ve yakında kapasitesini çevrimiçi rezervasyon platformları aracılığıyla sunacak ve ileticilere doğrudan kapasite rezervasyonu yapabilmeleri için API bağlantıları sunacak.

Özen, “Yakın zamanda, forwarder müşterilerimiz ve dijital pazarlarımızla doğrudan entegre olmak için API ağ geçitlerinin geliştirilmesini tamamladık” dedi.

“Bu API ağ geçitleri ile entegre olduğumuz ileticiler artık doğrudan rezervasyon yapabiliyor, spot fiyat sürecini yönetebiliyor, mevcut programları ve diğer ücret türlerini görebiliyor ve özel tekliflerden yararlanabiliyor.

Ayrıca, sektördeki tüm önde gelen dijital pazarlarla tam olarak entegre edildiğinde, tüm ileticiler çevrimiçi rezervasyonları, [erişim] spot ücretlerini ve kargo takip işlemini gerçekleştirebilecek. Bu sayede müşterilerimiz işlemlerini 7/24 herhangi bir aracı olmadan online olarak gerçekleştirebilecekler. “

turhan özen

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.