Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Airbus A320 Ailesi için Önemli Bir Kompnent Üretimini Tanıttı

66 / 100

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Airbus A320 Ailesi için Önemli Bir Kompnent Üretimini Tanıttı

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Kahramankazan tesislerinde gerçekleşen bir törenle Airbus’ın A320 ailesi uçakları için Sec18/19 Gövde üretimini tanıttı.

Türk Havacılık Uzay Sanayii, yapısal alanda yarım asra yakın tecrübeye sahip olup, deneyimli ekipleri tarafından yürütülen projeyle başarılı çalışmalara imza atmaktadır. TUSAŞ, Airbus ile uzun süredir devam eden iş birliği çerçevesinde üretimini zamanında ve kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi. Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, bu parçanın üretimini tanıtmaktan gurur duyduklarını belirtirken, çalışma arkadaşlarına üstün gayretleri için teşekkürlerini sundu.

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Airbus A320 Ailesi için Önemli Bir Kompnent Üretimini Tanıttı 1 Aralık 2023

Türk Havacılık Uzay Sanayii, entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon süreçlerinde hizmet veren bir şirkettir. Şirket, havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel bir oyuncu olarak faaliyet göstermektedir.

Airbus ise sürdürülebilir havacılık ve uzay alanında lider konumda olan bir şirkettir. En modern ve verimli uçakları sunan Airbus, aynı zamanda savunma, güvenlik ve uzay alanlarında da faaliyet göstermektedir.

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Airbus A320 Ailesi için Önemli Bir Kompnent Üretimini Tanıttı 1 Aralık 2023

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu