ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Türk Hava Yolları’ndan 4 temsilci IATA’nın Danışma Kurullarına atandı

86 / 100

Türk Hava Yolları’ndan 4 temsilci IATA’nın Danışma Kurullarına atandı

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 78. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) Yıllık Genel Kurul Toplantısı’nın ardından, önümüzdeki üç yıllık dönem için, IATA’nın Danışma Kurullarına 4 Türk Hava Yolları temsilcisi atandı. Havayolu Taşımacılığı Birliği olarak 290 havayolunu ve 120 ülkeyi temsil eden IATA, uluslararası bir perspektife sahip olup dünya çapında hükümetler ve diğer sektör paydaşlarıyla olan ilişkileri çerçevesince üyeleri adına bir küresel duruş sergilemekte ve sektörde üyelerinin haklarını korumak adına çalışmalar gerçekleştirmekte.

Türk Hava Yolları

Genel Müdür (Kurumsal Gelişim ve BT) Yardımcısı Kerem Kızıltunç, Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen, Hukuk ve Uyum Başkanı Berkant Kolcu ve Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanı Özlem Salihoğlu, sırasıyla Dijital Dönüşüm Danışma Kurulu, Kargo Danışma Kurulu, Hukuk Danışma Kurulu ve Endüstri İşleri Danışma Kurulu olmak üzere 4 IATA kuruluna atandı. Sayın Kızıltunç ayrıca 2022-2024 dönemi için Dijital Dönüşüm Danışma Konseyi Başkan Yardımcılığına ve 2024-2026 dönemi için Dijital Dönüşüm Danışma Konseyi Başkanlığına seçildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı ve IATA Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ahmet Bolat, “IATA Yönetim Kurulu üyeliğinin ardından, Türk Hava Yolları’nın küresel sahnedeki konumu bu 4 kıymetli görevle daha da güçleniyor. Çalışma arkadaşlarımızın, uzmanlıkları ve sektörü hepimiz için daha iyiye götürme konusundaki kararlılıkları doğrultusunda Türk Hava Yolları’nı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum.” dedi.

 IATA’nın 9 Danışma Kurulundan 4’üne yapılan üst düzey atamalar, Türk Hava Yolları’nın havayolu endüstrisindeki yetkinliğine olumlu katkı sağlayacak. IATA’da göreve atanan Türk Hava Yolları yöneticileri, diğer tüm kurul üyesi havayolları temsilcileri ile birlikte IATA Genel Müdürü tarafından yönlendirilen tüm konularda IATA Yönetim Kurulu’na tavsiyelerde bulunacak.

Türk Hava Yolları

Danışma Kurulları üyeleri, IATA üye havayolu CEO’larının aday göstermesi, Başkanlık Komitesi’nin incelemesi ve Başkanlık Komitesi ile Yönetim Kurulu’nun onaylarının ardından Genel Müdür tarafından atanmaktadır. Danışma Kurulları yılda en az iki kez IATA’nın Montreal, Cenevre, Singapur, Miami veya Madrid’deki ofislerinde toplanmakta ve sürekli olarak teknik tavsiye sağlamak için çalışma grupları ve zaman sınırlı projeleri ele almak için görev güçleri oluşturabilmektedir.

 

 Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 388 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 287 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 129 ülke ve 340 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Üye havayolları;

Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER