Latest Posts

Türk Hava Yolları’ndan 259 Ek Sefer

85 / 100

Türk Hava Yolları’ndan 259 Ek Sefer

Türk Hava Yolları, Ramazan Bayramı tatilini kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında 259 ek sefer gerçekleştirecek

Dünyanın en çok ülkesine uçan, operasyonlarını yurt dışında 279, yurt içinde ise 50 şehirde sürdüren ve geniş uçuş ağı ile misafirlerine ayrıcalıklı uçuş deneyimi sunan Türk Hava Yolları, 2-4 Mayıs tarihleri arasındaki Ramazan Bayramı’nı da kapsayan 30 Nisan-8 Mayıs tarihleri aralığında 259 ek sefer* düzenleyecek.

Uçuşlarını misafirlerinin beklentilerini karşılayacak bir planlamayla icra eden bayrak taşıyıcı, dokuz günlük bayram sürecinde oluşabilecek ulaşım yoğunluğuna, İstanbul ve Ankara’dan düzenleyeceği ek seferler ile çözüm sağlayacak.

Türk Hava Yolları’nın hareket merkezi İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı olmak üzere düzenleyeceği toplam ek sefer sayısı 187 olacak. Bayrak taşıyıcının başarılı markası AnadoluJet de İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından (kalkışlı ve varışlı) toplam 72 ek uçuş gerçekleştirecek.

Tatilcilerin en çok tercih ettiği noktalar yurt içinde Antalya, Trabzon; yurt dışında ise İtalya ve Karadağ oldu

Dokuz gün sürecek bayram tatilini aileleriyle birlikte, sıcak denizlerde ya da yurt dışında geçirmek isteyen misafirlerin seyahat tercihleri de netlik kazandı. Yurt içinde en çok tercih edilen noktalar Antalya, Trabzon, Gaziantep ve Diyarbakır olurken; yurt dışında ise İtalya, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan tercihlerde öncelikli yerini aldı.

*Talebe göre ek sefer sayısının artması beklenmektedir.

türk hava yolları, ek sefer

Türk Hava Yolları Hakkında: 

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 279 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 329 şehirde 334 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya FacebookTwitterYouTubeLinkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir. 

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır.

Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

kariyer, ek sefer

Latest Posts

POPULER