Hava Kargo Hakkında Herşey
THY

Türk Hava Yolları, Yolcularına Unutulmaz Bir Uçuş Deneyimi Yaşatıyor!

63 / 100

Türk Hava Yolları, Yolcularına Unutulmaz Bir Uçuş Deneyimi Yaşatıyor!

Türk Hava Yolları, 1933 yılında kuruldu ve 1938’de beş uçaklık bir filo ile faaliyete başladı. O zamandan beri, dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri haline gelerek 120’den fazla ülkede 300’den fazla noktaya hizmet vermektedir.

Türk Hava Yolları, uçuş servisi için birçok ödül kazandı, bunlar arasında 2011’den 2016’ya kadar altı yıl üst üste “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödülü bulunmaktadır. Business class servisi de tamamen yatırılabilen yataklar, isteğe bağlı yemek servisi ve kişisel eğlence ekranları gibi özellikleriyle dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır.

Business class servisinin yanı sıra, Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı yolcularına da ayarlanabilir başlıklar, kişisel eğlence ekranları ve ücretsiz yemek ve içecekler gibi konforlu bir uçuş deneyimi sunmaktadır.

Türk Hava Yolları şu anda Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya’daki destinasyonlara uçuşlar düzenlemektedir. En popüler destinasyonları arasında Londra, Paris, New York, Tokyo, Dubai ve Johannesburg bulunmaktadır.

Şirket, Boeing 737, 777 ve 787 gibi modern bir filoya sahiptir. Ayrıca Airbus A320, A330 ve A350 gibi uçakları da filosunda bulundurmaktadır. Türk Hava Yolları ayrıca, 28 havayolu şirketinin ağında sık uçan yolcu milini kazanıp kullanmaya olanak tanıyan dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance’ın bir üyesidir.

Miles&Smiles

Miles&Smiles sayesinde ayrıcalıklı bir dünyada dünya turu yapmak isteyenler bir araya geliyor. Uçuş sırasında Mil kazanarak uçuş deneyiminizi iyileştirin ve Miles&Smiles kredi kartlarıyla alışveriş yapın.

Miles&Smiles üyesi olmak oldukça kolaydır. Kazandığınız Mil’ler, ödül biletler, uçuş servisi, kabin yükseltmeleri, ekstra bagaj hakkı, Shop&Miles ve Türk Hava Yolları program ortaklarının özel hizmetlerinden yararlanmanızı sağlar.

Turkish Airlines Holidays

Türk Hava Yolları Tatilleri, en prestijli havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları tarafından yakın zamanda başlatıldı ve uçuşlar, konaklama, transferler, araba kiralama ve sigorta gibi her ayrıntı için çözümler sunmaktadır. Optimal tatili planlayabilmeniz için tek duraklı bir platform sunar. Türk Hava Yolları tatil fırsatlarından yararlanın!

Touristanbul hakkında

Türk Hava Yolları, İstanbul’da aktarmalı bir uluslararası uçuş yapacak olan yolcularına harika bir fırsat sunuyor. 6 ila 24 saat arasındaki bir bekleme süresi olan yolcular, Touristanbul adlı ücretsiz hizmeti kullanarak İstanbul’u keşfedebilirler.

Touristanbul tarafından sunulan sekiz tur seçeneği arasından, uçuş varış ve kalkış saatlerinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Turlar sırasında İstanbul’un en önemli tarihi yerlerini gezebilir ve otantik Türk mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. Uyku şehri İstanbul’da Touristanbul, unutulmaz bir deneyim sunuyor.

İstanbul Havalimanı’na indikten sonra bir araçla alınacak ve turun sonunda tekrar havalimanına bırakılacaksınız.

Turların zamanlaması dikkatli bir şekilde planlanmış olsa da, misafir sorumluluğumuzdaki durumlarda uçuşunu kaçıran konuğun bir sonraki uçuşla sorunsuz bir şekilde varış noktasına ulaşması sağlanacaktır.

Touristanbul Nasıl Rezerve Edilir?

Türk Hava Yolları ile birleşen uluslararası bir uçuşunuz İstanbul’da iniş yaptıktan sonra, Touristanbul’a İstanbul Havalimanı’nın Uluslararası Geliş Terminali’ndeki Otel Masası’ndan kaydolabilirsiniz. Touristanbul sadece Türk Hava Yolları tarafından işletilen uçuşlar için geçerlidir. Yolcular, sadece Türk Hava Yolları hisse senedi numarası 235 ile başlayan bilet numaralarını kullanarak ücretsiz turdan yararlanabilirler.

Türkiye’yi ziyaret etmeden önce www.evisa.gov.tr/ web sitesinden e-vize alabilirsiniz. Ülkenizin Türkiye’ye giriş için vize almanız gerekip gerekmediğini görmek için lütfen ülkenizin gereksinimlerini kontrol edin.

E-vize için uygun olduğunuzda, Türk Hava Yolları Satış/Bilet Masalarından veya kalkış gününden önce veya o gün e-vize alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları, Yolcularına Unutulmaz Bir Uçuş Deneyimi Yaşatıyor! 21 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu