67 / 100

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Uçak Bakım Teknisyeni İş İlanı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Uçak Bakım Teknisyeni İş İlanı

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI
Turkish Technic, %100 hissesi Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığına ait olan dünyanın en önemli havacılık bakım onarım şirketlerinden biridir. Başta Türk Hava Yolları olmak üzere yerli ve yabancı birçok havayolu şirketine hizmet vermekte olup 9.250 kişilik uzman ekibiyle bu şirketlere kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Turkish Technic, operasyonlarını İstanbul’da İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmektedir. Mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olmak isteyen Teknisyen çalışma arkadaşları arıyoruz.

 

 

Genel Kriterler

T.C. vatandaşı olmak
Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 1 yıl tecilli olmak
Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak
Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)
İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek
CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak
Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak. (Tercihen SHGM tarafından “Yetkili Okul” veya “Tanınan Okul” kabul edilen üniversiteler)

o Uçak Gövde-Motor Bakım

 

o Uçak Elektrik-Elektronik

 

 

Aranan Nitelikler

 

Tercihen SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı modül sınavlarında başarılı olmak

Tercihen Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı 50 ve üzeri olmak

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak

 

Sosyal İmkanlar

 

Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.

 

Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.

 

Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.

 

Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.

 

İzlenecek Yol

 

Bu ilan kapsamında Turkish Technic Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir.

 

İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 211,55 TL (öğrenciliği devam edenler için 158,66 TL) ödemesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır. İEP başlangıç tarihi Şubat ayı içerisinde planlanmaktadır.

 

 

Başvuru Şekli

 

Son başvuru tarihi: 23.08.2022
İlan kriterlerini sağlayan adaylar İngilizce ve Genel Yeteneksınavına davet edilecektir.
Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.
Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
Başvuru esnasında E-devlet üzerinden aldığınız ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgesini sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

BAŞVURU

 

https://www.kariyer.net/is-ilani/turk-hava-yollari-teknik-a-s-ucak-bakim-teknisyeni-3196277

Thy Haziran Figurleri