Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkTurkish Technic HaberleriUçak Bakım

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., ‘’MRO Middle East 2022’’ fuarı’nda yeni Uçak Üs- Bakım Anlaşmaları İmzaladı

83 / 100

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., ‘’MRO Middle East 2022’’ fuarı’nda AMROS Global, flydubai ve Jazeera Airways ile yeni Uçak Üs- Bakım Anlaşmaları İmzaladı

Küresel MRO sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., yaptığı yatırımlar, sürekli geliştirdiği kabiliyetleri ve her geçen gün genişleyen müşteri portföyü ile sektörel rekabet gücünü artırmaya devam ediyor.

Dünyanın ve bölgesinin en büyük uçak bakım-onarım hizmeti sağlayıcıların-dan biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., 22-23 Şubat 2022 tarihlerinde Dubai’de düzenlenen, havacılık sektöründen birçok firmanın katılım sağladığı MRO Middle East 2022 Fuarı’nda 3 adet yeni bakım anlaşmasına imza attı.

teknik

2019 yılından bu yana çeşitli bakım tipleri hususunda hizmet verdiği Dubai merkezli flydubai firması ile 2 adet Boeing 737NG uçağının C bakımlarını kapsayan bir anlaşma imzalayan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Kuveyt merkezli hava yolu operatörü Jazeera Airways ile de 3 adet Airbus A320neo uçağının C bakımlarının yapılması hususunda bir anlaşma imzaladı. Fuar esnasında imzalanan bir başka anlaşma ile de müşteri portföyüne AMROS Global firmasını dahil eden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., İsviçre merkezli firmayla 2 adet Airbus A330 uçağının C bakımlarının yapılması hususunda bir mutabakat metni imzaladı.

teknik

İmzalanan bu yeni bakım anlaşmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, “Her geçen gün kabiliyetlerimizi daha da geliştirerek hizmet verdiğimiz coğrafyayı genişletmekteyiz. Bakım emniyeti ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden sürdürdüğümüz bakım faaliyetlerimizin müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en önemli etken olduğunu düşünüyorum.

Bir süredir farklı projelerde birlikte çalıştığımız flydubai ve Jazeera Airways firmalarının şirketimize yeni uçaklar emanet etmesi, hizmet kalitemizin ve bize duyulan güvenin bir göstergesidir. AMROS Global firması ile imzaladığımız anlaşmanın da uzun yıllar sürecek bir iş birliğinin ilk adımı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

teknik

Uluslararası havacılık otoritelerinin belirlediği kurallar doğrultusunda her 18 ila 24 aylık süre zarfında uygulanması gereken C bakımlar, tüm uçak sistemlerinin fonksiyonel ve operasyonel kontrollerini, modifikasyonlarını, komponent ve parçaların kontrolleriyle birlikte, gerekli durumlarda bunların değişimlerini kapsayan üs bakım faaliyetleri arasında yer alıyor.

Dünya üzerinde geniş bir coğrafyada birçok hava yolu kuruluşuna kapsamlı üs bakım hizmeti sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., uçak bakımı dışında kabiliyetindeki uçak ana komponentleri için bakım onarım ve revizyon hizmetleri, ikame yedek komponent destek hizmetleri ve  müşterilerine tek noktadan tüm teknik hizmetleri sunabilen en yetkin uçak bakım şirketleri arasında yer alıyor.

teknik

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Hakkında:

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP:TKT); Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, 9.000 kişiden oluşan uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., merkezi operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’nda bulunan tesisleri ile iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu