Latest Posts

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Özçelik-İş Sendikası arasında 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında bugün düzenlenen törende imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile Türk Hava Yolları’nın başarılı alt markası Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarının ücretlerinde ve sosyal yardım ödemelerinde artış sağlandı.

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. adına Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ve Genel Müdür Ahmet Karaman’ın imzaladığı Toplu İş Sözleşmesini, Özçelik-İş Sendikası adına ise Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci imzaladı.

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Özçelik-İş Sendikası arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi, 1 Temmuz 2018 ile 30 Haziran 2021 tarihleri arasındaki üç yıllık dönemi kapsayacak ve yaklaşık 8000 çalışanın ücretlerinde artış gerçekleştirecek.

 

Bu ücret artışı ile birlikte, çalışan ücretlerinde enflasyon oranında artış sağlanmış olacak. Bahse konu artışa ilâveten, düşük ücretli iş gruplarına da seyyanen artış sağlanacak. Diğer taraftan, sendika üyesi tüm çalışanlara bir defaya mahsus olmak üzere 5000 TL net ek ödeme yapılacak.

 

İmzalanan sözleşmeyle ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Bu topraklarda yüzyıllardır düstur edindiğimiz başlıca ilkelerimizdendir; Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” nasihati. Evet, sağlıklı her yönetimsel işleyişin olmazsa olmazıdır bu anlayış, tıpkı Türk Hava Yolları marka topluluğunun sahip olduğu gibi. Bugün burada sektöründe lider olma hedefiyle önemli adımlar atan başarılı alt markamız Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanlarımızın motivasyon ve kurum aidiyetini artıracak bu önemli sözleşmeyi imza altına aldığımız için oldukça memnunuz. Çalışanımızın mutluluğunun, markamızın daimi kazanımı olacağı yaklaşımımızdan hareketle daha nice büyük başarıların Türk Hava Yolları ailesince hayata geçirilmek üzere hazır beklediğine inancımız tam.” dedi.

 

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan da; “Sekiz bin üyemizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için altına imza attığımız toplu iş sözleşmemiz, tüm taraflara hayırlı olsun. Uzun istişareler ve çalışmalar sonucu, bugün uzlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmemizin, sosyal ve maddi kazanımlarla dolu olmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nın hizmete girdiği bir dönemde, bu sözleşmeyi karşılıklı diyalog içerisinde imzalamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin yükselen değeri Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin gücüne güç katacak bu sözleşme çerçevesinde ortak mutabakata varılabilmesi için büyük gayret sarf eden ve tüm görüşmeleri karşılıklı empati ile yürüten Sn. İlker Aycı başta olmak üzere Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. yöneticilerine, üyelerimize ve sendika yönetimimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

 

teknik sendika

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.