Latest Posts

Türk Hava Yolları, Stopover Konaklama Hizmetiyle İstanbul’un eşsiz güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor

86 / 100

Türk Hava Yolları, Stopover Konaklama Hizmetiyle İstanbul’un eşsiz güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları,uzun transfer gerçekleştiren misafirlerine dünyanın aktarma merkezi olan İstanbul’u ve eşsiz güzelliklerini, Stopover Konaklama hizmetiyle keşfetme imkanı sunuyor.

2017 yılında başlatılan Stopover Konaklama Hizmeti, İstanbul’u transfer merkezi olarak kullanan misafirler tarafından büyük bir ilgi toplamış ancak Pandemi sebebiyle bu hizmete ara verilmişti. Pandemi koşullarının tüm dünyada iyileşmeye başlamasıyla birlikte, yolcu deneyimini başka bir boyuta taşımak isteyen milli bayrak taşıyıcı, 2022 yılı itibarıyla bu hizmetine kaldığı yerden devam ediyor.

Türk Hava Yolları, aktarmalı olarak seyahat eden, bağlantı süresi uzun Stopover misafirlerine İstanbul’da daha fazla keyifli vakit geçirmeleri için bilet alımı akabinde düzenlenen otel çekiyle, Ekonomi sınıf için 4 yıldızlı otelde 1 gece; Business sınıf için 5 yıldızlı otelde 2 gece ücretsiz ve buna ilave olarak  anlaşmalı otellerde günlük 49 USD’den başlayan fiyatlarla konaklama imkanı sağlıyor.

stopover

Türk Hava Yolları Genel Müdür’ü Bilal Ekşi projeyle ilgiliStopover Konaklama Hizmetinden faydalanan yolcularımıza Türk misafirperverliğini ve İstanbul’un eşsiz güzelliklerini göstermeyi, bu vesile ile Türkiye turizmine katkı sağlamayı ve Türk Hava Yolları transfer yolcu sayısını artırmayı hedefliyoruz. Yolcularımız; sunduğumuz ücretsiz konaklamaya ilaveten Türk Hava Yolları’na özel fiyatlarla, anlaşmalı otellerimizde konaklamalarını uzatabilir, İstanbul’u daha fazla keşfedebilirler.” dedi.

Bugüne dek 42* ülke, 108 şehirde, 57 binden fazla transfer yolcu, Stopover uygulamasıyla  İstanbul’u keşfetme ayrıcalığı yaşadı. Ülke turizminin gelişimine katkı sunan projenin kapsamının  2022 yılında da 15** yeni ülkeyle genişletilmesi hedefleniyor.

stopover

*42 ülke (çıkış noktası); Pakistan, Rusya, Cezayir, Avustralya, Azerbaycan, Belarus, Çin, Danimarka, Estonya, Etiyopya, Finlandiya, Gana, Yunanistan, İrlanda, Hindistan, İran, İtalya, Fil Dişi Sahili, Japonya, Kazakistan, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malezya, Fas, Nijerya, Norveç, Umman, Portekiz, Katar, Sırbistan, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tanzanya, Tayland, Tunus, İngiltere, İskoçya, Ukrayna, A.B.D ve Kanada.

            **Planlanan 15 ülke (çıkış noktası); Kenya, Zambiya, Mozambik, Endonezya, Güney Kore, Vietnam, Bangladeş, Nepal, Arjantin, Brezilya, Panama, Kolombiya, Meksika, Suudi Arabistan ve Bahreyn.

stopover

Türk Hava Yolları Hakkında: 

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 279 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 329 şehirde 334 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya FacebookTwitterYouTubeLinkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir. 

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER