Latest Posts

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Marcello Abbondanza ile yeniden anlaştı

80 / 100

Türk Hava Yolları Spor Kulübü deneyimli İtalyan antrenör Marcello Abbondanza ile resmi olarak yeniden anlaştığını duyurdu

Ülkemizi CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden, Misli.com Sultanlar Ligi’nin başarılı ve iddialı ekiplerinden olan Türk Hava Yolları’nın önümüzdeki sezon için başantrenörü belli oldu. 2019 yılının Kasım ayından bu yana Türk Hava Yolları’nda görev alan ve daha önce Bergamo, Scavolini Pesaro, Fenerbahçe, Villa Cortese, Rabita Baku, Chemik Police kulüplerinde çalışmış olan 1970 doğumlu deneyimli çalıştırıcı Marcello Abbondanza ile yola devam ettiğini duyurdu.

Türk Hava Yolları Spor
Türk Hava Yolları Spor Kulübü Marcello Abbondanza ile yeniden anlaştı 3

Türk Hava Yolları’nın 2020 Balkan Şampiyonu olmasında ve Sultanlar Ligi’ni ilk dört takım arasında tamamlamasında büyük katkı sağlayan Marcello Abbondanza’nın kariyerinde, İtalya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Kupası Şampiyonluğu, Polonya Ligi Şampiyonluğu, Azerbaycan Ligi Şampiyonluğu, CEV Kupası Şampiyonluğu, Türkiye Kupası, Süper Kupa ve Türkiye Ligi Şampiyonluğu gibi çok sayıda başarı bulunuyor.

Abbondanza, 2000-2005 yıllarında İtalya, 2011-2014 yıllarında Bulgaristan ve 2017-2018 yıllarında Kanada A Milli Kadın Voleybol takımlarını çalıştırdı. **2022-2024 sezonunda Yunanistan Kadın Milli takımı ile anlaşan başarılı çalıştırıcı Bulgaristan milli takımı ile Avrupa Altın Ligi’nde 2010-2012 yılları arasında gümüş madalya, 2011-2013 yıllarında ise bronz madalya kazandı. Kanada milli takımı ile 2017 yılında NORCECA Şampiyonluğu kazanan Abbondanza, 2018 yılında Pan Amerikan Oyunları’nda üçüncülük yaşadı.

Türk Hava Yolları Spor
Türk Hava Yolları Spor Kulübü Marcello Abbondanza ile yeniden anlaştı 4

THY Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın da katıldığı imza töreninde, Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Abdullah Kelkitli ” Marcello ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Kendisine inancımız ve güvenimiz tam. Takım içindeki uyumu ve başarısı bizim anlaşmak isteğimizdeki en büyük etkendi. Kendisine önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum. “dedi.

** Marcello Abbondanza, Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün yanı sıra          2022-2024 yaz dönemlerinde de Yunanistan Kadın Milli takımını çalıştıracak.

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 284 uluslararası, 50 yurtiçi olmak üzere dünyada 128 ülke ve 334 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır.

Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER