Hava Kargo Hakkında Herşey
Firma HaberleriHavacılıkHavayoluHavayolu ŞirketleriManşetTHYTurizm

Türk Hava Yolları, Petra Kalkınma ve Turizm Bölge Yönetimi ile tarihi bir anlaşmaya imza attı.

Anlaşma, Ürdün Turizm ve Antikite Bakanı eşliğinde Petra ve Turizm Bölge Yönetimi Başkanvekili ve Türk Hava Yolları’nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı tarafından imzalandı.

THY petra

Taraflar arasındaki köklü dostluk bağlarının önemine vurgu yapmak adına, Petra‘nın 2000 yıllık tarihe sahip, meşhur ‘Hazine’si, kaya mezar önünde gerçekleştirilen imza töreninde, birçok bakanlık temsilcisinin yanı sıra, Türk Hava Yolları’nın bölgesel yönetimlerinden de üst düzey yöneticiler hazır bulundu.

Anlaşmayla birlikte, Ürdün’ün eşsiz tarihi sit alanını ziyaret etmek isteyen Türk Hava Yolları yolcularına, uçuş kartlarını sit alanına girişte ibraz etmeleri halinde, giriş ücretleri üzerinden %15 oranında indirim uygulanacak. Ayrıca, Ürdün’ün ilgili makamlarınca, ‘Petra Ziyaretçi Merkezi’nde Türk Hava Yolları’nın tanıtımı yapılacak. Bunun mukabilinde bayrak taşıyıcı havayolu, ‘Petra Kalkınma ve Turizm Yönetimi’nce farklı ülkelerde düzenlenen etkinlikler dahilinde tur acentalarına özel indirim sağlayacak.

THY petra1

Anlaşmayla ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları’nın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Ahmet Olmuştur; “Bu anlaşma ile dünyanın muhakkak görülmesi gereken lokasyonlarından biri olarak addedilen Petra’nın bilinirliğine katkı sağlayacağımız için oldukça memnunuz. Yürüttüğü sayısız projede, kültür ve sanatı farklı bir hassasiyetle değerlendiren Türk Hava Yolları için bu girişim muhakkak ki gurur verici. Yolcularımızca ilgiyle takip edilen uçak içi yayınımız SkyLife’ın yanı sıra, diğer iç ve dış kanallarımız aracılığıyla da Petra’yı tanıtacak olmamızın, tarihi sit alanının küresel platformdaki bilinirliğini önemli ölçüde pekiştireceğine inanıyoruz.” dedi.


Petra Kalkınma ve Turizm Bölge Yönetimi Başkanı, Al-Nawaflef ise, “Dünya’nın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları ile ortak bir girişimde bulunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın her köşesinden insanların gelip görmesi gerektiğini düşündüğümüz, milli hazinemiz Petra’nın bilinirliğinin gelişmesine yönelik attığımız bu ortak adımda, oldukça geniş bir uçuş ağına sahip Türk Hava Yolları’na inancımız ve desteğimiz tam. Dünya’nın en fazla ülkesine, toplamda 111 ülkeye uçan Türk Hava Yolları ile gezginlere son derece keyifli ve bambaşka bir deneyimin kapılarını açacak Petra’nın ortak bir paydada buluşması, hiç şüphesiz stratejik ve karşılıklı fayda getiren bir ortaklık olacak.” dedi.

İşbirliğinin ilerlemesiyle birlikte, Türk Hava Yolları ve Petra Yönetimi’nin uluslararası turizm fuarlarına birlikte katılım sağlamasının yanı sıra Petra’nın tanıtımına katkı sağlayacak ortak pazarlama projelerinin de geliştirilmesi planlanmakta. Ayrıca, dünyanın farklı ülkelerinden çeşitli ajans ve basın mensupları gibi kamuya mal olmuş ünlü isimlerin davet ve ağırlanması da, Petra’nın tarihi değer ve güzelliğinin tüm dünyaya tanıtılması adına planlanan detaylardan.
Ürdün genelinde, haftada 14 frekans Amman’a ve 4 frekans da Akabe’ye direkt sefer düzenleyen Türk Hava Yolları’nın uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu