Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılıkHavayoluTHYTurizm

Türk Hava Yolları Melbourne’e Yapılan İlk Uçuşla Tarihe Geçti

74 / 100

Türk Hava Yolları, Melbourne’e Yapılan İlk Uçuşla Tarihe Geçti

Türk Hava Yolları, Melbourne’e ilk kez iniş yaptı ve seyahat edenlere İstanbul ve ötesinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya doğrudan bağlantı sağlıyor.

Melbourne, Türk Hava Yolları’nın 346. destinasyonu ve bugün, taşıyıcının 90 yıllık tarihinde bir Avustralya şehrinin ağında yer aldığı ilk kez.

Türk Hava Yolları’nın gelmesiyle Melbourne Havalimanı, rekor sayıda 39 uluslararası taşıyıcı tarafından hizmet veriliyor.

İstanbul ile Melbourne arasındaki uçuşlar başlangıçta haftada üç kez Singapur üzerinden gerçekleştirilecek ve havayolu, yeni uzun menzilli uçakların varışıyla non-stop uçuşlar yapmayı planlıyor.

İlk uçuş, bir Boeing 777 tarafından gerçekleştirildi ve Boeing 787 Dreamliner’lar ile amiral gemisi Airbus A350 uçakları, bu ayın ilerleyen zamanlarında hizmeti devralacak.

Melbourne Havalimanı CEO’su Lorie Argus, havayolunun Avustralya pazarına girişinin seyahat edenler ve yerel ihracatçılar için yeni seçenekler sunduğunu belirtti.

“Turkish Airlines’ın geniş bir ağı var ve başka hiçbir havayolu daha fazla ülkeye uçmuyor, bu nedenle Avustralya pazarındaki bu yeni rakip, tüketiciler için harika bir haber,” dedi.

“Turkish Airlines’ı Melbourne’e getirmek için Victoria Eyalet Hükümeti ile yakın çalıştık ve şimdi önümüzdeki yıllarda hizmetlerini genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.

“Artan rekabet, fiyatlarda aşağı yönlü baskı oluşturur ve bu da Victorian halkının ve işletmelerinin dünya çapında aileleri, arkadaşları ve müşterileri ile bağlantıda kalmasını sağlar.

“Melbourne gururla Avustralya’daki en büyük Türk nüfusuna ev sahipliği yapıyor, bu nedenle bu uçuşların özellikle aile ve arkadaşları ziyaret etmek isteyen kişiler arasında popüler olmasını bekliyoruz.”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, günün taşıyıcı için anlamlı bir kilometre taşı olduğunu belirterek, uzun süredir devam eden bir hedefin gerçekleşmesini kutluyor. Avustralya kıtasına ulaşma.

“Bu başarı, titiz planlama ve geniş altyapı gelişmeleri sonucunda gerçekleşti ve İstanbul’un yeni ve canlı bir kıta ile başarılı bir şekilde buluşmasını simgeliyor,” dedi.

“Melbourne rotamızın açılışı, Asya-Pasifik bölgesindeki etkimizin arttığının bir göstergesi ve dünya genelinde farklı kültürler ve topluluklar arasındaki bağlantıları geliştirmeye olan kararlılığımızı vurguluyor.

“Eşsiz ağımız aracılığıyla misafirlerimize küresel keşfe bir kapı açmaktan heyecan duyuyoruz ve mükemmel hizmet kalitemizin dünyanın her köşesinde devam ettiğinden emin oluyoruz.”

Türk Hava Yolları Melbourne'e Yapılan İlk Uçuşla Tarihe Geçti 20 Nisan 2024

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mehmet Kali (@aeroportist)

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu