Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluTHY

Türk Hava Yolları, Lusaka uçuşları ile Afrika’yı dünyaya bağlıyor

83 / 100

Türk Hava Yolları, Lusaka uçuşları ile Afrika’yı dünyaya bağlıyor

 

Türk Hava Yolları, dünyanın yedi doğa harikasından birine sahip ülkesi Zambiya’nın başkenti Lusaka’ya yeniden başlattığı uçuşlar ile Afrika kıtasındaki önderliğini sürdürmeye devam ediyor. Milli hava yolu, ülkemizin eşsiz jeopolitik konumunu pozitif yönde değerlendirerek Afrika kıtasını dünya ile buluşturuyor.

 

Türk Hava Yolları’nın 26 Mart günü TK525 sefer sayısı ile Lusaka’ya düzenlediği ilk uçuş, Boeing 737-8 Max uçağı ile gerçekleşti. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; yeniden başlayan Lusaka seferleri ile ilgili “Bu sene kıtaları birleştirme ilhamımız ile kişileri ve dünyayı bir araya getirebilme çabamıza Afrika’nın doğal yaşam turizmi açısından en önemli noktası olan Lusaka’yı ekliyoruz. Afrika kıtasında en çok noktaya uçan havayolu şirketi* olarak 62 destinasyona gerçekleştirdiğimiz seferler ile bu kıtaya verdiğimiz önemi gösteriyoruz. Türk Hava Yolları olarak uzakları yakınlaştırma mesajımıza devam ediyor; farklı kültürleri ve insanları birleştirme çabamızın gücümüze güç kattığını düşünüyoruz.” dedi.

 

Milli hava yolu, kıtanın en hızlı gelişen başkentlerinden olan Lusaka’yı Afrika’daki uçuş ağına ekleyerek pandemi sebebi ile ara verdiği seferlerine yeniden başladı. Türk Hava Yolları’nın Lusaka uçuşları, 26 Mart 2023 tarihi itibarıyla Darüsselam aktarmalı olarak haftada iki frekans gerçekleşecek.

       lusaka

 

   *Uçuş detayları tablodaki gibidir.

 

Uçuş No.GünlerKalkışVarış
TK  525Perşembe

Pazar

İstanbul15:50Darüsselam23:25
TK  525Pazartesi

Cuma

Darüsselam00:25Lusaka01:50
TK  526Pazartesi

Cuma

Lusaka02:50Darüsselam06:05
TK  526Pazartesi

Cuma

Darüsselam07:05İstanbul14:40

 

lusaka

Afrika kıtasındaki diğer birçok şehirden farklı olarak üç mevsimin de yaşandığı Zambiya’nın Lusaka şehri, yılın her döneminde rahatlıkla gezilebilir. Türk Hava Yolları uçuşlarının şehrin ekonomisine de katkısı olması bekleniyor.

 

Türk Hava Yolları ile İstanbul’dan Lusaka’ya, tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 841,5 Amerikan Doları’ndan başlayan özel fiyatlarla seyahat edilebilir.

 

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com üzerinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

 

*Afrika menşeili olmayan havayolları arasında Afrika’ya en çok sefer gerçekleştiren havayolu

lusaka

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 410 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 289 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 129 ülke ve 342 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde benzersiz bir ulaşım hizmeti sağlayan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yolculuğunda İttifak, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak en geniş ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 184 ülkedeki yaklaşık 1.200 havalimanına 10.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortakları (Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından başka bağlantılı uçuşlar da sunulmaktadır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu