Latest Posts

Türk Hava Yolları ‘İstiklal’in Sesi’ni duyurmaya devam ediyor

Pandemi dönemindeki başarılı yönetim performansıyla ülkemizi gururlandıran milli bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ne özel “İstiklal’in Sesi” adıyla bir film hazırladı.

Filmde orkestranın çaldığı İstiklal Marşı ile 8 seneyi aşkın sürede memleketin her köşesinde kaydedilmiş doğal sesler bir arada kullanılarak özel bir ses mühendisliğine de imza atıldı. Doğal sesler ve işlemlerden geçirilmiş sesler birlikte kullanılarak, İstiklal Marşı’nın ritmine uygun olacak bir şekilde işlendi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı filmle ilgili olarak “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Yoğun işgal girişimlerine karşı halkımızın kahramanca mücadele ettiği bir dönemde kaleme alınan İstiklal Marşı, bize en zor zamanlarda bile azim ve kararlılıktan vazgeçmememiz gerektiğini gösteren en önemli metinlerden biridir. Biz de ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu olmanın verdiği sorumlulukla zor zamanları başarıyla yönetip ‘İstiklal’in Sesi’ni dünyanın dört bir yanında duyurmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu. Türk Hava Yolları’nın hazırladığı “İstiklal’in Sesi” filmini izlemek için:

ilker ayci thy

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.