Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin sunmuş olduğu kargo eğitimleri

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin sunmuş olduğu eğitimler hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek isteriz.

 

Alanında uzman eğitmenler ile yılda yaklaşık 46.000 kursiyeri ağırlayan Havacılık Akademisi, Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın 1982 yılından beri eğitim hizmeti faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kargo eğitimleri, sistem eğitimleri, otorite eğitimleri gibi havacılık eğitimlerinin yanında kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri, kurum içinden ve dışından gelen kursiyerlere uluslararası standartlarda, kaliteli ve evrensel içerikte sunulmaktadır.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından 2016 yılından beri 3 yıl üst üste “IATA Premier Circle Member” ünvanına layık görülmüştür.

Havacılık kurum ve otoritelerinin yanısıra üniversitelerle de proje bazlı işbirliklerini sürdüren Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, dünyanın dört bir yanından gelen kursiyerleri seçkin eğitimleri ile ağırlamaya devam etmektedir.

 

Yeterli sayıda talep oluşması durumunda,aşağıda paylaşmış olduğumuz IATA kargo eğitimlerini, IATA işbirliği ile kursiyerlere vermektedir.

 

Minimum 10 kişilik grup taleplerinde önemli oranda indirim imkanı sağlanıyor.

 

Aşağıda verilen kurslar haricinde, tüm kategorilerde “ Tehlikeli Maddeler Eğitimleri” Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Eğitmenleri tarafından IATA onaylı olarak verilmektedir.

 

Bu kurslara münferit olarak da başvuru yapılabilmektedir.  (İlgili eğitimleri aşağıda verilen Eğitimler linkinde bulabilirsiniz ).

 

Bunun yanında katılımcılara ücretsiz İstanbul Turu, indirimli otel konaklaması ve Akademi-Otel arası ücretsiz servis hizmeti vermekteyiz.

 

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, Eğitimler ve Tur İstanbul ile ilgili video ve tanıtım bilgilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

https://akademi.thy.com/trainings.aspx ( Eğitimler )

https://akademi.thy.com/iatatrainings.aspx ( IATA Eğitimleri )

https://akademi.thy.com/aboutus.aspx  ( Akademi Tanıtım Videosu )

https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/ucus-deneyimi/touristanbul/#tcm92-158334  (Ücretsiz İstanbul Turu )

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin sunmuş olduğu kargo eğitimleri 1 Aralık 2023

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu