Latest Posts

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Murat Şeker Türkiye’nin En Başarılı 50 CFO’su Arasında Gösterildi

82 / 100

Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Murat Şeker Türkiye’nin En Başarılı 50 CFO’su Arasında Gösterildi

Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Doç. Dr. Murat Şeker geleneksel hale gelen, “En Etkin 50 CFO” araştırmasında Türkiye’nin en başarılı 50 CFO’su arasında gösterildi. Bayrak taşıyıcı havayolunun başarılı yöneticisi ödülünü 22 Şubat 2022 günü İstanbul’da düzenlenen CFO Summit 2022’de aldı (Finans Direktörleri Zirvesi).  DataExpert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen etkinlik Türkiye’de finansal gündemi yönlendiren üst düzey yöneticileri bir araya getirdi.

türk hava yolları

Sonuçları 2 Şubat 2022 tarihinde Milliyet Executive dergisinde açıklanan Türkiye’nin En Etkin Finans Liderleri Araştırması Türkiye’nin en büyük 1.000’den fazla şirketinin finansal yönetim süreçlerine liderlik eden kişilerin başarılarını değerlendiriyor. Araştırma sonucuna göre finansal başarıları en etkin olan 50 kişi etkinlikte bir araya geldi, liderler konuşmalarında pandeminin finans dünyasına etkisi ve pandemi sonrası fırsatlara odaklandı.  

Türk Hava Yolları’nda 7 yıla yakın bir süredir Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Şeker elde ettiği başarı ile ilgili; “Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketinin bir üyesi olarak bu ödüle layık görülmek beni gururlandırıyor. Biz çok güçlü ve büyük bir aileyiz zor günde kenetlenip güzel günler için birlikte çalıştık. Pandemide finansal yönetim açısından küresel havayolu endüstrisinin gıpta ile baktığı bir performans sergiledik. Bu nedenle bu ödülü tüm Türk Hava Yolları çalışanları adına aldım. Büyümekte ve gelişmekte olan Türkiye ve Türk Hava Yolları’mız salgının etkisi azaldıkça küresel ekonomiden aldığı payı ve varlığını güçlendirecektir” dedi.

türk hava yolları

Doç. Dr. Murat Şeker Kimdir?

2000 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Murat Şeker, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi Master derecesini ve 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi’nden Ekonomi alanında doktora derecesini aldı. Dr. Şeker, 2008-2011 yılları arasında ABD’de Dünya Bankası’nın Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında Girişimcilik Araştırma Bölümü’nde Analist, 2011-2013 yılları arasında yine Dünya Bankası’nın aynı Başkan Yardımcılığı altında İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik Bölümü’nde Ekonomist olarak görev aldı. 2013 yılında Türkiye’ye dönen Doç. Dr. Murat Şeker 2016 yılından bu yana Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı, 2021 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

türk hava yolları

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 50 yurtiçi, 284 uluslararası olmak üzere dünyanın 128 ülkesindeki 334 noktaya uçan havayolu şirketidir. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, YouTube, Linkedİn ve Instagram hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Latest Posts

POPULER