Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Türk Hava Yolları çalışanları voleybolda namağlup Türkiye şampiyonu oldu

85 / 100

Türk Hava Yolları çalışanları voleybolda namağlup Türkiye şampiyonu oldu

Türkiye’nin en değerli markası Türk Hava Yolları, çalışanlarıyla ilk kez katıldığı profesyonel voleybol turnuvası Fonex Şirketler Voleybol Ligi’nde namağlup şampiyon oldu.

Profesyonel standartlarda gerçekleşen kurumlar arası sportif organizasyon “Fonex Şirketler Voleybol Ligi”ne katılan milli bayrak taşıyıcı havayolu şirketi çalışanları, 6 Mart Pazar günü saat 17:30’da Burhan Felek Spor Salonu’nda Anadolu Hayat Emeklilik’e karşı oynadığı final maçını 3-0 kazanarak şampiyonluğa ulaştı. 

Turnuvada Türk Hava Yolları takım oyuncularından Soner Tekgül “En Değerli Oyuncu”, Tolga Ayaz “En İyi Pasör Çaprazı”, Çağlar Yüzüak “En İyi Libero” olmak üzere üç ayrı bireysel ödülün de sahibi oldu.

voleybol

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat şampiyonlukla ilgili “Türk Hava Yolları olarak spora verdiğimiz değerin yanı sıra şirketimizin profesyonel olarak yer aldığı bir branş olması nedeniyle voleybol bizim için ayrı bir öneme sahip. Bugün çalışanlarımızın özveriyle tamamladıkları bu turnuvada, şampiyonluk mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Türk Hava Yolları ailesini ve oyuncularımızı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Türk Hava Yolları çalışanlarından oluşan kurumsal voleybol takımı kadrosunda genel müdürlük, teknik ve kabin gibi birçok farklı bölümden bir araya gelen 14 kişi yer aldı. Şampiyon takımın kadrosu Çağrı Kayaokay, Yücel Aladağ, Soner Tekgül, Kamil Cenk Başbülbül, Tolga Ayaz, Kerem Bitgül, Başak Kumtepe, Ebru Barbarosoğlu, Elif Aksoy, Duygu Yücebaş, Nusret Üstünel, Alperen Buğra Demirtaş, Yiğit Tulgar, Çağlar Yüzüak ve Aslı Kolçak’tan oluştu.

voleybol

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 372 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 284 uluslararası, 50 yurtiçi olmak üzere dünyada 128 ülke ve 334 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Star İttifakı Hakkında:

Star İttifakı (Star Alliance) ağı, küresel erişim, dünya çapında tanınma ve kusursuz hizmet gibi bir müşteri değer önermesine dayanan ilk gerçek küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, İttifak (Alliance) yolculuğu boyunca müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak, en büyük ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Üye havayolları; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Turkish Airlines ve United’dır. Genel olarak, Star İttifakı ağı hâlihazırda 197 ülkedeki yaklaşık 1.300 havalimanına 12.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star İttifakı Bağlantı Ortakları (Star Airlines Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından da bağlantılı uçuşlar sağlanmaktadır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu