Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavaalanıHavacılıkHavayoluManşetTHY HaberleriTurkish cargo haberleri

Türk Hava Yolları Çalışanları, Deprem Bölgelerinin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor.

71 / 100

Türk Hava Yolları Çalışanları, Deprem Bölgelerinin Yaralarını Sarmaya Devam Ediyor.

 

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde etkisini hissettiren depremler sonrası, başlattığı insani yardım faaliyetleriyle, arama-kurtarma çalışmalarına verdiği destekle vatandaşlarının yaralarını sarmaya çalışıyor.

 

Devletin tüm birimleriyle iş birliği içerisinde hareket eden bayrak taşıyıcı, başta AFAD olmak üzere ilgili tüm arama- kurtarma ekiplerine hem lojistik destek sağlıyor hem de bünyesindeki personellerin başlattığı yardım faaliyetlerine destek oluyor.

 

Gönüllülük esasına uygun olarak kabin, kokpit ve yer personellerinden oluşan 20’şer kişilik gruplar, Gaziantep, Adıyaman ve Hatay bölgelerine insani yardım malzemesi ulaştırıyor ve arama-kurtarma faaliyetlerine katılarak ekiplere yardımcı oluyor. Ayrıca, Bayrak taşıyıcının Aydın’daki uçuş okulu TAFA’nın ARFF (Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) ekibinden olan çalışanları da İskenderun’daki enkaz çalışmaları için arama-kurtarma ekiplerine katıldı.

Türk Hava Yolları Çalışanları

 

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Ailesi de Yardım İçin Kenetlendi

 

Bayrak taşıyıcı havayolunun uçak bakım-onarım şirketi Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin 10 bine yakın çalışanı, depremin yaralarını sarmak için kenetlendi. İlk yardım ve acil müdahale tecrübesine sahip, çoğunluğu teknisyenlerden oluşan yaklaşık 300 kişilik bir grup deprem bölgelerine giderek arama-kurtarma faaliyetlerine katıldı. İçlerinde psikologların da olduğu 350 kişi ise, depremden psikolojik olarak etkilenen vatandaşlara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla deprem bölgesine gitmeyi bekliyor.

 

Depremin yaşandığı gün şirket içerisinde, AFAD’a iletilmek üzere bir nakdi yardım kampanyası başlatan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ailesi, kampanyanın ilk 5 saatinde yaklaşık 2,3 milyon TL’yi deprem bölgesi için topladı.

 

İstanbul ve Ankara’daki zorlu hava şartlarında yardım için havalanan uçakların, emniyetli uçuşları için de kabin ekiplerinden kokpit ekibine, yer personelinden teknisyenlere kadar tüm çalışanlar 7/24 görevlerini icra ediyor.

 

Türk Hava Yolları Çalışanları

 

Tük Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 396 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 289 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 129 ülke ve 342 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları Çalışanları

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde benzersiz bir ulaşım hizmeti sağlayan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir. Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yolculuğunda İttifak, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak en geniş ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 184 ülkedeki yaklaşık 1.200 havalimanına 10.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortakları (Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından başka bağlantılı uçuşlar da sunulmaktadır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu