Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
THY

TÜRK HAVA YOLLARI BİNALARINA ISO 50001 SERTİFİKASI

İstanbul Havalimanındaki OC, ECO ve ECC Binaları ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası Aldı.

67 / 100

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanındaki OC, ECO ve ECC binalarının enerji yönetim sistemlerini sertifikalandırdı. Türk Hava Yolları, çevreye duyarlılığı teşvik etmek için enerji yönetim sistemi oluşturdu ve enerji kullanımını daha verimli hale getirmeyi hedefledi. Bu amaçla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını aldı.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile birlikte Türk Hava Yolları, enerjinin verimli kullanımını hedefliyor. Bu amaçla, “tüketim çizgisi” ve “karbon ayak” izinin azaltılması hedefiyle enerji masraflarını çalışanların konfor alanını bozmayacak düzeyde tutulmasını sağlama aksiyonlarını hayata geçirdi.

Sertifika alınan tesisler TÜRK HAVA YOLLARI BİNALARINA ISO 50001 SERTİFİKASI 21 Mart 2023arasında C Bölgesi Enerji Merkezi Binası (ECC) bulunuyor. Bu bina 30 MW kurulu güce sahip ve ECO, OC gibi 12 binanın enerji beslemesinin yapıldığı büyük bir enerji tesisidir. Tesis, yüksek ve orta gerilim trafoları, ısıtma ve soğutma sistemleri, dinamik upsler ve jeneratörler gibi çok sayıda önemli ekipmanı içermektedir. Enerji kesintisi yaşanmaması adına her noktada otomasyon sistemleriyle yönetilmektedir. Enerji Yönetim Ofisi (ECO) ve Operasyon Merkezi (OC) binaları da enerji merkezinden beslenen diğer binalardandır ve uçuş kontrolleri, planlamaların yapıldığı, her birimden ekiplerin 7/24 çalıştığı Türk Hava Yolları’nın önemli binalarıdır.

TÜRK HAVA YOLLARI BİNALARINA ISO 50001 SERTİFİKASI 21 Mart 2023 TÜRK HAVA YOLLARI BİNALARINA ISO 50001 SERTİFİKASI 21 Mart 2023 TÜRK HAVA YOLLARI BİNALARINA ISO 50001 SERTİFİKASI 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu