Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkHavayoluManşetTHY Haberleri

Türk Hava Yolları, 400. Uçağını Filosuna Kattı

80 / 100

Türk Hava Yolları, 400. Uçağını Filosuna Kattı

 

            Türk Hava Yolları’nın “TEK YÜREK” ismini verdiği 400’üncü uçağı Airbus A350-900, depremzede çocuklar için havalandı.

 

Milli taşıyıcı filosuna kattığı 400. uçakla, depremzede çocuklar ve ailelerine özel sefer gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve Türk Hava Yolları üst düzey yöneticileri ve İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten’in katılımlarıyla gerçekleşen uçuşta Adıyaman, Hatay (Reyhanlı, Antakya), Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa ve Osmaniye’den tahliye edilip İstanbul Sancaktepe KYK yurdunda misafir edilen 169 depremzede çocuk ve 106 anne- baba için özel program yapıldı.

türk hava yolları

Türk Hava Yolları, uçak içi ikram olarak çocukların sevebilecekleri özel menüler (Hamburger, pizza, et dürüm, çilekli çikolata ve peynirli kanepe) hazırlattı. Hazırlanan özel menüler, bayrak taşıyıcının yöneticileri tarafından depremzede çocuklara ikram edildi. Uçuş esnasında pilotlar geçiş güzergahları konusunda misafirleri bilgilendirdi. Uçuş sonrası, 400. uçağın ilk seferine katılan küçük misafirlere günün anısına hediyeler verildi.

türk hava yolları

Sosyal medya kanalları üzerinden Türk Hava Yolları personeline ve kamuoyuna yapılan anket sonucu 400. uçağın ismi “Tek Yürek” olarak belirlendi.

 

Yakıt verimliliği ve tam donanımlı koltukları ile öne çıkan TC-LGH kuyruk tescilli A350-900, 32 adet “Business Class” ve 297 adet “Ekonomi Class” olarak toplam 329 koltuğu iki sınıfa ayırıyor. 400. uçağının, Atatürk Havalimanı’ndaki Türk Hava Yolları Teknik A.Ş tesislerinde boyama işlemleri tamamlandı.

 

türk hava yolları

 

Türk Hava Yolları Hakkında:

1933 yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 400 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 289 uluslararası, 53 yurtiçi olmak üzere dünyada 129 ülke ve 342 noktaya uçmaktadır. Türk Hava Yolları ile ilgili daha geniş bilgiye www.turkishairlines.com web adresinden veya Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin ve Instagram sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

türk hava yolları

Star İttifakı Hakkında:

Türk Hava Yolları, ilk küresel havayolu ittifakı olarak 1997 yılında kurulan ve uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde benzersiz bir ulaşım hizmeti sağlayan Star İttifakı (Star Alliance)’na üye havayolu şirketidir.

Kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yolculuğunda İttifak, müşteri deneyimini iyileştirmeye odaklanarak en geniş ve en kapsamlı havayolu ağını sunmaktadır. Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United’dır. Star İttifakı hâlihazırda, 184 ülkedeki yaklaşık 1.200 havalimanına 10.000’den fazla günlük uçuş sunmaktadır. Bununla birlikte, Star Alliance Bağlantı Ortakları (Connecting Partners) olan Juneyao Airlines ve THAI Smile Airways tarafından başka bağlantılı uçuşlar da sunulmaktadır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu