Latest Posts

Tüm Yolcularına 100 Gün Boyunca Ücretsiz Super Wi-Fi Hizmeti

Qatar Airways, Yolcularının Gökyüzünde Üstün Hızda Bağlantıda Kalmalarına Olanak Sağlayan Super Wi-Fi Hizmetini 100 Uçağına Yaymış Olmasını, Tüm Yolcularına 100 Gün Boyunca Bu Hizmeti Ücretsiz Sunarak Kutluyor

Qatar Airways yüksek hızlı Super Wi-Fi hizmeti ile donatılmış uçak sayısının 100’e yükselmesini kutlamak amacıyla tüm yolcularına 100 gün boyunca ücretsiz Super Wi-Fi hizmeti sunacak.

2018’den beri milyonlarca yolcuyu havada Super Wi-Fi hizmeti ile sevdiklerine bağlayan havayolu, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da modern ve yakıt açısından verimli uçaklardan oluşan genç filosu ile üstün hizmet vermeye devam ediyor.

Qatar Airways son teknoloji ürünü uçaklarının 100’ünü yüksek hızlı geniş bant ile donatmasını kutlamak amacıyla tüm yolculara 100 gün boyunca ücretsiz uçak içi Super Wi-Fi bağlantısı sunuyor.

Super Wi-Fi ile yolcularının uçuş esnasında en hızlı geniş bant hizmetini kullanarak aileleri, arkadaşları ve meslektaşları ile iletişim halinde kalmasını sağlayan havayolu, 25 Eylül’den itibaren 2 Ocak 2021’e kadar bu hizmeti ücretsiz sunacak. Gökyüzünde bulunan 100 Super Wi-Fi özellikli uçağı ile Qatar Airways, şu anda Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en üstün yüksek hızlı geniş bant ile donatılmış en fazla sayıda uçak ile hizmet veren havayolu ünvanını taşıyor.

Qatar Airways Grup CEO’su Akbar Al Baker: “Qatar Airways, bu zorlu zamanlarda yolcularına ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ndan bekledikleri beş yıldızlı deneyimi sunarak liderlik etmeye ve yenilikler sunmaya devam ediyor. Kalkıştan varışa kadar tüm yolcularımıza uçuşları boyunca yüksek hızlı geniş bant bağlantısı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi ve şunları ekledi: “Diğer havayolları, içinde bulunduğumuz bu dönemi kullanarak Wi-Fi tekliflerini kısıtlıyor fakat Qatar Airways olarak biz, bu zorlu zamanlarda olağanüstü hizmetimizi sergilemekle kalmıyoruz, ayrıca dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlama misyonumuzun sadece seyahatle başlayıp bitmediğini de kanıtlamış oluyoruz.  İster yerde ister 35  bin fit havada olsun, insanların her zaman internete bağlı kalmalarını sağlamanın önemini özellikle bu son aylarda daha da fazla anlıyoruz.”

Havayolunun 100 uçağında küresel mobil uydu iletişim sağlayıcısı Inmarsat’ın ödüllü GX Aviation teknolojisi kullanılıyor. Bu hizmet, havayolunun filosunda 2018’deki lansmanından bu yana milyonlarca yolcunun uçakta dinlenirken internette gezinmesine, sosyal medyayı kontrol etmesine, video içeriklerine ulaşmasına ve daha pek çok sekilde iletişim kurmasına olanak sağladı. GX Aviation ile donatılmış uçuşlardaki Qatar Airways yolcuları, daha fazla çevrimiçi zamana ihtiyaç duyulması halinde uçuşta tam erişimi sağlayan satın alma özelliği ile Super Wi-Fi hizmetine bir saate kadar ücretsiz erişim sağlayabilir.

Birçok ödülü bulunan Qatar Airways, Skytrax tarafından yönetilen 2019 World Airline Awards’ta “Dünyanın En İyi Havayolu” seçildi. Ayrıca çığır açan Business Class deneyimi olan Qsuite sayesinde “Orta Doğu’nun En İyi Havayolu”, “Dünyanın En İyi Business Class’ı” ve “En İyi Business Class Koltuğu” seçildi. Havayolu endüstrisinde beş kez mükemmelliğin zirvesi olarak tanınan ve gıpta ile bakılan “Skytrax Yılın Havayolu” unvanını alan tek havayolu oldu. HIA (Hamad Uluslararası Havalimanı), geçtiğimiz günlerde Skytrax World Airport Awards 2020 tarafından dünya çapındaki 550 havalimanı arasında “Dünyanın En İyi Üçüncü Havalimanı” seçildi.

IATA’nın son verilerine göre; Qatar Airways, Nisan-Temmuz ayları arasında insanları evlerine götürme misyonunu yerine getiren en büyük uluslararası havayolu oldu. Bu, havayolunun yolcularını güvenli ve hijyen kurallarına en üst seviyede dikkat ederek taşımada benzersiz bir deneyim edinmesine ve uçuş ağını etkin bir şekilde yeniden inşa etmesine olanak sağladı. Taşıyıcı, ayrıca evi olan Hamad Uluslararası Havalimanı’nda da en gelişmiş güvenlik ve hijyen önlemlerini etkin biçimde uyguladı.

Qatar Airways’in sağladığı uçak içi güvenlik önlemleri, kabin ekibi için Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) ve yolcular için ücretsiz bir koruyucu kit ve tek kullanımlık yüz siperlerini içermektedir. Qsuite ile donatılmış uçaklarda Business Class yolcuları, bu ödüllü koltuğun mahremiyet sağlayan hareketli bölümlerini ve “Rahatsız Etmeyin” göstergesini kullanma seçenekleri de dahil olmak üzere birçok kişisel alanın ve özgürlüğün keyfini çıkarabilirler. Qsuite; Frankfurt, Kuala Lumpur, Londra ve New York dahil olmak üzere 30’dan fazla varış noktasına yapılan uçuşlarda bulunmaktadır. Uygulanan önlemlerin tüm ayrıntıları için qatarairways.com/safety adresini ziyaret edebilirsiniz.

Qatar Airways’in uçuş operasyonları herhangi bir özel uçak tipi ile sınırlı değil. Havayolunun sahip olduğu modern, yakıt verimliliği açısından avantajlı ve çevreci filosu, her pazarda doğru kapasiteyi sunarak uçmaya devam edebileceği anlamına gelmektedir. COVID-19’un seyahat talebi üzerinde yarattığı etki nedeniyle havayolu şirketi, mevcut pazarda böylesine büyük bir uçağı kullanmanın ticari veya çevresel olarak doğru olmadığına inandığından, Airbus 380 filosunu yere indirme kararı almıştı. Havayolu; Afrika, Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik bölgelerine, stratejik açıdan uzun mesafeli rotalar adına ideal seçim olduklarından ‘49 Airbus 350 ve 30 Boeing 787 filosu’ ile uçmaya devam etmektedir.

Qatar Airways’in merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA), terminalleri boyunca sıkı temizlik prosedürleri ve sosyal mesafe önlemleri uygulamaktadır. Yolcu temas noktaları 10-15 dakika aralıklarla sterilize edilmekte ve her uçuştan sonra biniş kapıları ve otobüs kapısı sayaçları temizlenmektedir. Ayrıca göçmenlik ve güvenlik tarama noktalarında el dezenfektanları bulunmaktadır.

HIA, geçtiğimiz günlerde SKYTRAX World Airport Awards 2020 tarafından dünya çapındaki 550 havalimanı arasında “Dünyanın En İyi Üçüncü Havalimanı” seçildi. HIA ayrıca, art arda altıncı kez “Orta Doğu’nun En İyi Havaalanı” ve beşinci kez de “Orta Doğu’nun En İyi Personel Hizmeti” ödüllerine layık görüldü.

katar wi fi

Latest Posts

POPULER