Latest Posts

TUI Grubundan 2022 yaz sezonu açıklaması

80 / 100

TUI Grubundan 2022 yaz sezonu açıklaması

Yaz sezonu güçlü geçecek, fiyatlar yüzde 22 arttı

2022 yaz sezonu için talebin güçlü olacağını öngören TUI Grubu, rezervasyonların çok güçlü olduğunu ve ortalama fiyatların yüzde 22 arttığını bildirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Omicron varyantının henüz tam olarak tanımlanamadığı kasım ve aralık aylarında bir sönümlenme oldu.” denildi.

3,5 milyon rezervasyon

Şu anda trendin hala kısa vadeli rezervasyon olduğunu açıklayan TUI, ancak pandeminin sona ereceğine dair inancın arttığını ve bunun da yaz rezervasyonlarında kendini gösterdiğini kaydetti.

2022 yaz sezonu için 3,5 milyon rezervasyon aldığını açıklayan şirket, bunun pandemi öncesinin (2019) yüzde 72’sine denk geldiğine vurgu yaptı.

Öte yandan şu anda yapılan rezervasyonların 2019’un aynı döneminin yüzde 100 üzerinde olduğunu ifade eden TUI Grubu, yaz sezonunun 2019 seviyesine ulaşacağını belirtti.

Fritz Joussen: Bastırılmış talebi Avrupa’daki tüm pazarlarda görüyoruz

TUI Grubunun CEO’su Fritz Joussen, “Güçlü bir 2022 yaz sezonu bekliyoruz. Müşteriler arasında bastırılmış bir talep var. Bunu Avrupa’daki tüm pazarlarda görüyoruz. Son iki mali çeyrek, grubun istikrar kazanmaya devam ettiğini gösterdi. Normale doğru atılan her adım insanlara güven veriyor. Devam eden kısa periyotlu rezervasyon eğilimine rağmen güçlü bir yaz sezonu yaşanacağını tahmine diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:turizmguncel

tui

Latest Posts

POPULER