Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluTHY

THY’nin yeni reklam yüzü

71 / 100

THY’nin yeni reklam yüzü

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, THY’nin reklam yüzü olarak ünlü oyuncu Margot Robbie’ye teklif götürdüklerini ve müzakerelerin devam ettiğini açıkladı.

Bolat, THY’nin turist taşıyarak büyüyeceğini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği yaptıklarını ve ABD’den 2.5 milyon turist hedeflendiğini söyledi. Bu yıl 1.4 milyon turistin geldiğini ifade eden Bolat, benzer şekilde Kanada, Çin ve Kore konularında da çalışmalarının olduğunu belirtti.

Çin’den 2 milyon turist getirmek için harekete geçtiklerini belirten Bolat, yakın zamanda Osaka’ya uçuş başlatacaklarını ve 15-25 Mart 2024 tarihleri arasında Avustralya’ya uçmaya başlayacaklarını söyledi. Bolat, Avustralyalı oyuncu Margot Robbie ile görüştüklerini ve onu uçuştan bir hafta önce getirip Göbeklitepe gibi birçok yeri gezdirmeyi planladıklarını ifade etti. Avustralya uçuşunun aktarmalı olacağını belirten Bolat, bu güzergahın 10 saatlik bir aktarmayla Singapur’a ve ardından 7 saatlik bir uçuşla Avustralya’ya ulaşılacağını açıkladı.

THY'nin yeni reklam yüzü 3 Mart 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu