Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

THY’nin yakın geçmişine ışık tutacak kitap : Yüksek İrtifa

Yüksek İrtifa THY’nin yakın geçmişine ışık tutacak.

Dr. Ali Genç Türkiye’nin uluslararası tek markası Türk Hava Yolları’nın başarı öyküsünü kaleme aldı. Yüksek İrtifa yakında kitapçılarda olacak

 

Ali Genç Kimdir?

1970 doğumlu Genç, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde yüksek lisans ve yine aynı bölümde “Televizyon Haberlerinde Görsel Metin Etiği” konulu teziyle doktorasını tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak meslek hayatına başlayan Ali Genç, 1993-1996 yılları arasında Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda Genel Müdür Uzmanı, Show TV’de Haber Müdürü, Akşam Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni, Star Televizyonu’nda Haber Koordinatörü, Ateş Hattı Programı’nda da Program Koordinatörü olarak çalıştı. Genç, 2002-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Ali Genç,  30 Eylül 2005 tarihinde başladığı Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği görevini Ocak 2016 ‘da THY ile karşılıklı anlaşarak sonlandırdı. Doç.Dr. Temel Kotil’in TAI Genel Müdürü olmasının ardından TAI de danışmanlığını yapmaktadır.

ali-genc-yuksek-irtifa

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu