Latest Posts

THY uçak kargo fiyat hesaplama 2022

80 / 100

THY uçak kargo fiyat hesaplama

THY kargo acenteleri tarafından en doğru şekilde uygulanan uçak kargo fiyatları ile THY yurtdışı kargo taşımaları yapılmaktadır. THY yurtdışı uçak kargo fiyatlarını sadece Iata üyesi kargo firmalarından temin edebilirsiniz.

THY kargo santralini aradığınızda sizleri yurtdışı kargo acentelerine yönlendirmektedir. Bu acenteler sizi paketlemeden tutun varış noktasındaki uygulamalara uygun bir taşıma gerçekleştirmenizi sağlar.

Kargo acenteleri göndericinin sorumluluklarını paylaşır ve taşımanın uluslararası kurallara uygun bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadırlar.

Uçak Kargo Fiyat Hesaplama

Uluslararası taşıyıcılar birliği IATA’nın almış olduğu karar gereği 1 m3 uçak kargo 167kg sayılmaktadır. Bu rakam kargonun en,boy,yükseklik ve kap sayısı birbiri ile çarpılır ve 6000 rakamına bölünür. Bu kargonuzun hacim ağırlığını oluşturur. Bu noktada kargonun kendi ağırlığı ve hacim ağırlığı karşılaştırılır ve hangisi yüksek ise o ağırlık ödemeye esas teşkil edilen kargo ağırlığı olmaktadır.

Örneklemek gerekirse kargonun kendi ağırlığı 100kg ve hacim ağırlığı 1 m3 ise 167kg demektir. karşılatırdığımızda 167kg 100kg dan büyük olduğu için hava kargo acentesi size 167kg olarak ücretlendirecektir. Eğer kargonuz 300kg ise ve yine 1m3 hacim kaplıyorsa 300kg ve 157 kg karşılaştırıldıpında 300kg daha büyük olduğu için kargo size 300kg olarak yansıtılacaktır.

Kargonun kilosu arttıkça ve hacmi ne kadar az olursa o kadar uygun fiyat alınır. Pamuk gibi tekstil gibi kargolar hafif oldukları halde çok yer kaplar ve maliyet beklenenden yüksek çıkar. Hafif olup yer kaplayan kargolar bir aciliyet yoksa karayoluna veya denizyolu taşımacılığına daha uygundur.

Uçak kargo firmaları , IATA üyesi veya TIO yetki belgesi almak zorundadır.
uçak kargo nasıl gönderilir, kurye , etgb , bagaj veya ihracat şeklinde.
uçakla kargo nasıl gönderilir, kargo acenteleri vasıtasıyla
uçak kargo bölümü çoğunlukla yolcuların oturduğu yerin altındadır.
uçak kargo taşımacılığı pandemi süresince aktif rol aldı.
uçak kargo fiyatı diğer taşıma modlarına göre daha pahalıdır.
uçak kargo ne kadar tercih ediliyor diye düşünürsek toplam taşımalardaki oranı %1 dir. Uçak kargo fiyatları her geçen gün artmaktadır.


uçak kargo bölümü kaç derece , kargo bölümleri normalde artı 15-16 derece civarındadır. Özel istek olursa fanlarla +5 derecelere kadar düşürülebilir. Soğuk zincir ürünlerinden kurubuz soğutucu olarak 72 saat etkili olabilir. Soğuk zincir ve donmuş ürünler genelder soğutuculu özel ekipmanlarla taşınmaktadır. Bu ekipmanlar pahalı olduğu için taşınan ürünlerde oldukça değerli veya önemli olmalıdır.


uçakla kargo, uçakla kargo göndermek, uçak kargo ile kedi gönderme
ucak kargo ile araba gönderme, uçak kargo ile ihracat
uçak ile kargo gönderme ,kargo uçağı ile yolculuk
kargo uçağı ile cenaze ,kargo uçağı ile seyahat
çinden uçak kargo ile mal getirmek, uçak kargo fiyatları ne kadar
uçak kargo ücreti , uçak kargo yükleme ,uçak kargo seferleri
kargo uçakla mı gelir , uçak kargo izmir , uçak kargo teslim şekli
uçak kargo şirketleri , uçak kargosu için 05541730000 nolu telefonu arayın.

THY uçak kargo fiyat hesaplama
THY uçak kargo fiyat hesaplama

Latest Posts

POPULER