Latest Posts

THY SPOR KULÜBÜ VAN RYK İLE YOLA DEVAM

78 / 100

THY SPOR KULÜBÜ VAN RYK İLE YOLA DEVAM

Türk Hava Yolları Spor Kulübü, Kanadalı pasör çaprazı Kiera Van Ryk ile sözleşme yeniledi.

1999 doğumlu 188 cm boyundaki Kanadalı pasör çaprazı Kiera Van Ryk transferiyle ilgili “Önümüzdeki sezon da Türk Hava Yolları ile devam edeceğim için çok heyecanlıyım. Bu sezon hedeflerimize ulaşmaya devam ederken, performansımı daha da yükseltmeyi hedefliyorum.” dedi.

Thy Spor Kulübü
THY SPOR KULÜBÜ VAN RYK İLE YOLA DEVAM 3

Genç ve yetenekli pasör çaprazı Kiera Van Ryk, 2018 yılından beri Kanada A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda görev almasının yanı sıra iki kez Olimpiyat elemelerinde forma giydi.

Van Ryk, 2019-20 sezonunda İtalya Serie A1 takımlarından Volley Bergamo takımında oynadı. 2020-21 sezonunda Polonya’daki en üst ligde bulundan KS DevelopRes Rzeszów takımında görev aldı ve burada takımıyla birlikte gümüş madalya kazandı. Ayrıca KS DevelopRes Rzeszów formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele etti.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın makamında kulüp yönetim kurulunun da katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Abdullah Kelkitli ise ‘’ Bu sezon başında kadromuza katılan sporcumuz genç yaşına rağmen takıma ve oyun sistemine hızlıca ayak uydurmuş olup, takımımızın başarısında önemli bir rol üstlenmektedir. Önümüzdeki sezon da hedefimize ulaşmamızda maksimum fayda sağlayacağına inanıyorum. Kendisine ve takımımıza başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Thy Spor Kulübü
THY SPOR KULÜBÜ VAN RYK İLE YOLA DEVAM 4

Latest Posts

POPULER