ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

THY ile Hizmet İhracatçıları Birliği sağlık turizmine dönük anlaşma

63 / 100

THY ile Hizmet İhracatçıları Birliği sağlık turizmine dönük anlaşma

Sağlık sektöründe hedef 5 milyar dolarlık hizmet ihracatı

THY ile Hizmet İhracatçıları Birliği sağlık turizmine dönük anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında sağlık için gelen turiste indirim ve özel paketler sunulacak. Anlaşmayla 2.5 milyar dolarlık gelirin iki katına çıkarılması planlanıyor.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat; “Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) ile imzaladığımız protokolle ülkemizi sağlık turizminde bir cazibe merkezi haline getirmek için güç birliği yapıyoruz. 700’den fazla HİB üyesi sağlık kuruluşumuzu kapsayacak protokolle Türk Hava Yolları olarak ülkemizde şifa arayan yabancı ziyaretçiler için uygun koşullarda hava yolu ulaşım imkanı sağlayacağız. Hedefimiz, gelecek yıl sağlık sektöründe 5 milyar dolarlık hizmet ihracatına ulaşmak ” dedi.

HİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Sağlık Hizmetleri Sektör Komitesi Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı da “Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1.6 milyar dolar ihracat gerçekleştiren sektörümüzün bu yılki beklentisi 2.5 milyar dolar ihracat. 2023 yılında ise sektör olarak hedeflediğimiz 1,5 milyon hasta ve 5 milyar dolar ihracata THY ile yaptığımız anlaşma sayesinde daha kolay ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Türk Hava Yolları

 

Latest Posts

POPULER