Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

THY Çalışanlarının Kurduğu İsimsizler TK’ dan Depremzedelere Yardım

THY Çalışanlarının Kurduğu İsimsizler TK’ dan Depremzedelere Yardım

70 / 100

THY Çalışanlarının Kurduğu İsimsizler TK’ dan Depremzedelere Yardım

Türk Hava Yolları çalışanlarının kurduğu “İsimsizler TK” derneği, AFAD koordinasyonuyla Hatay’da depremzede vatandaşlarımız için 4500 metrekare alana kurulu 800 kişilik yaşam alanına hayat vermek için canla başla çalışmaya devam ediyor.

 

Günde 3 öğün yemek pişirilip, servis edilecek mutfak ve yemekhaneyi devreye alan dernek, yaşam alanının 1 aylık erzak teminini de gelen bağışlarla karşıladı. Yaşam alanındaki çadırlara 800 yatak, yorgan, yastık, nevresimden oluşan setler verildi. Kamp alanında da 12 adet seyyar tuvalet kuruldu.

 

Yaşam alanı içerisinde çocukları da unutmayan dernek gönüllüleri, çocuklara oyuncaklar ve giysilerden oluşan hediyeler verdi. Çocukların psikolojileri düşünülerek seçilen hediyeler arasında dozer, kepçe ve kamyon gibi depremi çağrıştıracak oyuncaklara yer verilmedi. Bebekler için mama, bebek bezi ve hijyen ürünleri de depremzede vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Bugüne kadar 8 tır insani yardım malzemesini bölgeye ulaştıran İsimsizler TK derneği, yaşam alanını 1 ayın sonunda tüm fonksiyonlarıyla hayata geçirdikten sonra AFAD’a devredecek.

THY Çalışanlarının Kurduğu İsimsizler TK’ dan Depremzedelere Yardım 2 Nisan 2023

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu