Latest Posts

TCI Galley’leri, Kanada’nın en yeni havayolu firması Lynx Air ile uçacak

83 / 100

TCI Galley’leri, Kanada’nın en yeni havayolu firması Lynx Air ile uçacak

Kanada’nın en yeni ve düşük maliyetli (Low Cost) hizmet sunan havayolu firması Lynx Air, kabin içi ürünleri için TCI ile anlaştı. Calgary merkezli firma, filosunu oluşturacak olan 40 adet B737 MAX tipi uçaklarında TCI’ın ürettiği ‘’Galley ve Monument’’ tasarımlarını kullanacak.

Ağırlık, kalite, fiyat ve performans gibi kriterlerde en iyi çözümü sunan TCI ürünlerinin, ‘Ultra LowCost Carrier’ kategorisinde hizmet veren bir havayolu firması tarafından tercih edilmesi, TCI’ın ürünlerinde uyguladığı tasarım teknolojisinin uluslararası alanda ciddi bir başarıya ulaştığının göstergesidir.

tci

Türkiye’nin 2023 vizyonu havacılık hedefleri doğrultusunda, 2010 yılında, sektörün üç büyük şirketi olan TUSAŞ, Türk Hava Yolları ve Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’ nin ortak girişimleri sonucu kurulan şirket, kuruluşundan bu yana mühendislik, kalite ve sertifikasyon alanında önemli kilometre taşlarını aşarak, 2014 yılında ilk Boeing ve Airbus Program teslimatlarını gerçekleştirdi ve 2015 yılı sonunda Boeing’in ‘’Global İmalatçı’’ Listesi’ne girdi. 

Dünya havacılığında söz sahibi olan Boeing, Airbus, Stelia gibi şirketlerle yürüttüğü ortak projelerin yanı sıra şirket ; Türk Hava Yolları, Sunexpress, Jet Airways, SpiceJet, Azerbaijan Airlines, Donghai Airlines gibi birçok havayolu şirketi ve leasing firmasının global tedarikçisi konumuna geldi.

Hakkında:

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki MRO merkezinde bulunan tesisinde 160’dan fazla personeliyle faaliyet göstermektedir. Galley, Monument, Lavatory, Overhead Bin, Windscreen gibi kabin içi ürünlerin tasarım, test, sertifikasyon ve üretimleri alanındaki uzmanlığını gün geçtikçe artıran şirket , yakın gelecekte Cargo Container, Cargo Pallet, Trolley gibi diğer sektörel ürünlerle ürün gamını genişletmeyi hedefliyor ve yerli alt yüklenicileriyle birlikte havacılık alanında önemli ihracat kalemleri oluşturmayı amaçlıyor.

tci

Latest Posts

POPULER