Latest Posts

TAV İnşaat’ın Bahreyn Havalimanı projesine iki ödül

81 / 100

TAV İnşaat’ın Bahreyn Havalimanı projesine iki ödül 

TAV İnşaat, Bahreyn Havalimanı projesiyle sektörün saygın yayınlarından MEED tarafından düzenlenen ve her sektörde yılın öne çıkan projelerinin ödüllendirildiği törende “Yılın Mega Projesi” ve “Yılın Ulaştırma Projesi “ ödüllerine layık görüldü.

Havalimanı inşaatı sektöründe dünyada ilk sırada yer alan TAV İnşaat, Middle East Economic Digest (MEED) tarafından düzenlenen törende Bahreyn Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası ve bağlantılı işlerini içeren projeyle iki kategoride ödüllendirildi. 

TAV İnşaat Genel Müdürü Ümit Kazak “Havalimanları özel uzmanlık gerektiren, onlarca farklı sistemin uyum içinde çalıştığı, küresel standartlara sahip, hata payının olmadığı projeler. Geçtiğimiz süreçte özellikle Körfez Bölgesi’nde önemli bir başarı ivmesi yakaladık. Beş ülkenin başkent havalimanları ve İslam dünyasının ikinci en önemli şehri Medine Havalimanı’nın yapımını TAV İnşaat olarak gerçekleştirdik. Bahreyn’in modernizasyon hamlesinin en önemli adımlarından biri olan havalimanı projesiyle bu sene iki önemli kategoride ödüllendirilmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi.

TAV

TAV İnşaat, Bahreyn Havalimanı projesi kapsamında yeni terminal binası yapımı, apron-taksi yolu rehabilitasyon çalışmaları, merkezi hizmet kompleksi ve 3500 araç kapasiteli çok katlı otopark inşasını gerçekleştirdi. Yenilemeyle birlikte 219.000 m2 alana sahip olan yeni terminal binasının yıllık yolcu kapasitesi 13,5 milyona çıktı.

TAV İnşaat 2015, 2016 ve 2017’de de sırasıyla Hamad, Medine ve Riyad havalimanı projeleriyle MEED tarafından “yılın ulaştırma projesi” ödülüne layık görülmüştü. 

TAV İnşaat hakkında

ENR tarafından açıklanan dünyanın en büyük inşaat şirketleri listesinde 2014, 2015 ve 2016 yıllarında ilk sırada yer alarak başarısını tescilleyen TAV İnşaat’ın bugüne kadar üstlendiği projelerin kontrat bedeli 20 milyar doları aştı. Faaliyette bulunduğu bölgelerde önemli projelerde yer alan TAV İnşaat, Türkiye’de İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanları, İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali ve Yeni İç Hatlar Terminali, Gazipaşa-Alanya Havalimanı projelerini;  yurtdışında ise Katar’ın başkenti Doha’da dünyada 5 yıldıza sahip 6 havalimanından biri olan Hamad Havalimanı ve Suudi Arabistan’ın ilk özelleştirme projesi Medine Havalimanı ve Riyad Havalimanı Terminal 5, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Tunus’ta Enfidha-Hammamet, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid Havalimanlarını, Mısır’da Kahire Havalimanı Terminal 3 projelerini gerçekleştirdi.

Tav

TAV İnşaat’ın devam eden havalimanı projeleri arasında ise Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Kompleksi, Katar – Doha Hamad Uluslararası Havalimanı İlave Konkors, Kazakistan – Almatı Uluslararası Havalimanı Genişleme projeleri  bulunuyor. TAV İnşaat, havalimanlarının yanı sıra ileri teknoloji kullanımı gerektiren akıllı binalar da inşa ediyor. Dubai’de Damac Towers by Paramount ve Paris’te Charles de Gaulle Havalimanı’nda Aéroport De Paris Grubu Genel Müdürlük Binası projelerini tamamlamış olup;  Dubai’de The Address Residences Dubai Opera Il Primo; İstanbul’da Emaar Square şirketin devam eden bina projeleri arasında yer alıyor. 

Latest Posts

POPULER