Latest Posts

SWISS CEO’su Thomas Klühr istifa etti

Thomas Klühr, 2020’nin sonunda SWISS CEO’luğunu bırakacak.

2016’dan beri İsviçre Uluslararası Hava Yolları’nın (SWISS) CEO’su olan Thomas Klühr, SWISS Yönetim Kurulu’ndan kendisini 2020’nin sonunda görevinden almasını istedi. Yönetim Kurulu bu talebini büyük bir üzüntüyle kabul etti. , ancak kararının arkasındaki kişisel nedenlere saygı ve SWISS’teki önemli başarıları ve Lufthansa Group’taki 30 yılı aşkın hizmetinden dolayı teşekkür ve takdirle. Thomas Klühr, ayrılışının ardından gelecekte yeni ve henüz kurulmamış olan İsviçre Havacılık Vakfı’nda hizmet verecek. Yönetim Kurulu, dördüncü çeyrek döneminde SWISS CEO’su olarak halefine karar verecek.

Thomas Klühr, Swiss’te yaklaşık beş yıl ve Lufthansa Group bünyesinde 30 yıldan fazla bir süre çalışmışlığı var. Thomas Klühr 2020 sonunda SWISS’den ayrılacak. Edelweiss Air’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden aynı anda ayrılacak. Klühr, Şubat 2016’dan beri SWISS CEO’su olarak görev yapıyor ve bu süre zarfında şirketin tarihindeki en büyük filo modernizasyonunu denetliyor. Onun liderliği altında, SWISS, son birkaç yılda birinci sınıf taşıyıcı olarak konumunu daha da sağlamlaştırdı.

SWISS Yönetim Kurulu Başkanı Reto Francioni, “Yönetim Kurulumuzun tamamı Thomas Klühr’ün kararından derin üzüntü duyuyor” diyor. “Şirketimizin kendisine teşekkür etmesi gereken çok şey var ve sadece son birkaç aydır koronavirüs salgını sırasında değil. Thomas Klühr, SWISS’i başarılı rotasında çok daha ileriye taşıdı. Ve COVID-19’un patlak vermesinin ardından, becerisi ve taahhüdü ile şirketin finansal ve operasyonel açıdan istikrar kazanmasında önemli bir rol oynadı. “

Francioni, “Thomas Klühr’e, mevcut krizin ortaya çıktığı bu yılın Mart ayı sonunda başlangıçta planladığı ayrılışını ertelediği ve ardından bu zor zamanlarda bu kadar el becerisiyle SWISS’i yönlendirdiği için özellikle teşekkür etmek istiyorum,” diye devam ediyor. “Kişisel nedenlerden ötürü attığı bu adıma saygı duyuyoruz ve ona tüm önemli başarıları için içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.”         

Lufthansa Group CEO’su Carsten Spohr şunları ekliyor: “Thomas Klühr’e Lufthansa Group’taki uzun yıllar süren çalışmaları, bağlılığı ve başarıları için teşekkür ederim. Bizimle birlikte olduğu 30 yılı aşkın süredir çeşitli pozisyonlarda ve kapasitelerde işimizin şekillenmesine yardımcı oldu. Ve bu süre zarfında, yalnızca Almanya ve İsviçre’de değil, hava yolu endüstrisinde en yüksek hayranlık ve saygıyı kazandı. “

Resim

Latest Posts

POPULER