Hava Kargo Hakkında Herşey
Güncel HaberlerHavacılıkHavayoluSunexpress Haberleri

SunExpress’e Avrupa’da Yılın En Başarılı Kredi Anlaşması Ödülü

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Aviation Economics tarafından düzenlenen Aviation 100 ödüllerinde ‘Avrupa’da Yılın En İyi Kredi Anlaşması’ ödülünün sahibi oldu.

SunExpress, her yıl Aviation Economics tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından Aviation Economics okurlarının oyları ile havacılık ve finans konularında yılın en başarılılarının belirlendiği Aviation 100 Awards’ta, ‘Avrupa’da Yılın En İyi Kredi Anlaşması’ (European Debt Deal of the Year Award) ödülünü kazandı.

Ödül hakkında konuşan SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, “Varlığa dayalı sanayide önemli bir yeri olan SunExpress’in güçlü finansal performasını gösteren böylesine prestijli bir ödül almak bizim için çok gurur verici. Bu bizim ikinci Aviation 100 ödülümüz; uçak finansmanı için gerçekleştirdiğimiz French Tax Lease modeli işlem ile de uluslararası alanda 2016‘nın en başarılı İhracat Kredi Anlaşması ödülünü almıştık” dedi.

Ödüle layık görülen anlaşma, Nisan-Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 3 adet Boeing teslimatını içeriyor. JP Morgan Chase Bank, N.A. tarafından düzenlenen ve VTB Bank AG’nin kredi kuruluşu olarak yer aldığı anlaşma, İtalyan resmi ihracat kredi kuruluşu SACE S.p.A.’ın garantisi altında gerçekleşmiştir.

Bu anlaşma, Boeing uçakları için gerçekleştirilen ilk SACE garantili uçak finansmanı olma özelliği taşıyor. SACE, Boeing ile imzaladığı çerçeve anlaşma kapsamında, uçak alımları için 1,25 milyar dolara kadar garanti sağlamayı planlıyor. Bu işlem, ABD Ex-Im Bank’ın Temmuz 2015’te finansman yetkisini kaybetmesinden bu yana, ECA (İhracat Kredi Kuruluşu) destekli finansman sağlanan ilk Boeing uçaklarıdır. Ayrıca on yılı aşkın bir süredir, Boeing uçakları için US Ex-Im Bank finansmanı dışında bir ECA tarafından garanti sağlanan ilk finansman işlemidir.

SunExpress’e ödülü, 7 Aralık 2017’de Londra’da düzenlenen törende takdim edildi.

SunExpress'e Avrupa'da Yılın En Başarılı Kredi Anlaşması Ödülü 21 Temmuz 2024

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu