Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu

Star Alliance Müşterileri için Sorunsuz Seyahat Deneyimini Geliştiriyor

74 / 100

IATA Timatic AutoCheck, Star Alliance Müşterileri için Sorunsuz Seyahat Deneyimini Geliştiriyor

Dubai – Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Star Alliance, 26 üye havayolu şirketi için temassız seyahati destekleyen yeni nesil seyahat dokümantasyonu ve doğrulama sistemi Timatic AutoCheck’i benimseyerek seyahat uyumluluk çözümleri alanında uzun süredir devam eden ilişkilerini geliştirme konusunda anlaştı.

Timatic AutoCheck, yolcuların, havayollarının ve seyahat uzmanlarının doğru ve açık bir şekilde ifade edilmiş göçmenlik bilgilerine kolayca erişmelerini sağlayan modern ve etkileşimli bir deneyim sunuyor. Tüm belge kontrol süreci, her yolcu için özel talimatlarla otomatikleştirilmiştir.

Yolcu trafiğinin 2040 yılına kadar iki katına çıkacağı düşünüldüğünde, havalimanı süreçlerinin optimize edilmesi ve iyileştirilmesine devam edilmesi gerekecektir. Yolcuların seyahat belgelerini doğrulamak, daha fazla otomasyondan yararlanacak daha fazla zaman alan görevlerden biridir. Timatic AutoCheck, temassız seyahate geçişi desteklemede önemli bir rol oynayacaktır. Star Alliance, yılda 340 milyondan fazla yolcunun seyahat belgelerinin Timatic AutoCheck aracılığıyla kontrol edilmesini bekliyor.

“Star Alliance kendini müşteri deneyimini geliştirmeye adamıştır. Sadece üye havayollarımızın operasyonel verimliliğini artırmakla kalmayıp, aynı zamanda müşterilerin havaalanı deneyimini de önemli ölçüde iyileştireceğine inandığımız Timatic AutoCheck platformu için IATA ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yolcuların en az zahmetle sorunsuz yolculuklara giderek daha fazla öncelik verdiği günümüzde, Timatic platformunu benimsememiz doğru yönde atılmış önemli bir adımdır” dedi.

“Timatic AutoCheck, seyahat endüstrisinde verimlilik ve kolaylık arayışında bir başka kilometre taşını temsil ediyor.
Yolcular, seyahat düzenlemelerinde zahmetsizce gezinerek yolculuklarına güvenle ve gönül rahatlığıyla çıkabilirler. Star Alliance’ın uzun süredir devam eden ortaklığımızı sürdürmeyi seçmesinden ve belge uygunluk kontrolü için kaynak ve araç olarak IATA Timatic’e güvenmeye devam etmesinden mutluluk duyuyoruz” dedi.

IATA’nın en son Küresel Yolcu Anketi (GPS), karmaşık vize gerekliliklerinin uygun, dijital bir çevrimiçi vize süreci isteyen yolcuları caydırdığını ortaya koydu. Dahası, birçok kişi daha hızlı havaalanı göçmenlik prosedürleri için seyahat belgesi bilgilerini paylaşmaya istekli.

Yolcuların %36’sı göçmenlik gereklilikleri nedeniyle belirli bir destinasyona seyahat etmekten vazgeçtiklerini söyledi. Yolcuların %49’u sürecin karmaşıklığını, %19’u maliyetleri ve %8’i gizlilik endişelerini ana caydırıcı unsur olarak belirtmiştir.

Vizenin gerekli olduğu durumlarda, gezginlerin %66’sı seyahat öncesinde online olarak vize almak isterken, %20’si konsolosluğa veya büyükelçiliğe gitmeyi, %14’ü ise havaalanında vize almayı tercih etmektedir.
Yolcuların %87’si havalimanına varış sürecini hızlandırmak için göçmenlik bilgilerini paylaşacaklarını belirtmiştir; bu oran 2022’de bildirilen %83’lük orana göre bir artışa işaret etmektedir.

Walsh, “Yolcuların çevrimiçi süreçleri kullanma ve bilgileri önceden paylaşma konusundaki istekliliğinden yararlanan Timatic AutoCheck, havayollarına, yer hizmetlerine, kalkış kontrol sistemlerine ve seyahat acentelerine, yolcuların havaalanına gitmeden önce tüm göçmenlik gerekliliklerine uyup uymadıklarını kontrol edebilecekleri müşteri dostu bir çevrimiçi çözüm sağlıyor” dedi.Star Alliance Müşterileri için Sorunsuz Seyahat Deneyimini Geliştiriyor 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu