Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılıkHavayoluHavayolu ŞirketleriSabiha Gökçen Havalimanı Haberleri

Skyscanner’da En Çok Aranıp Servis Bulunamayan Rota Hangisi Oldu?

Skyscanner sitesi verileriyle yıllık bazda istatistikler yapan anna.aero‘nun bu hafta açıkladığı, aktarmasız olarak uçuş bulunmayan ve sitede en fazla aranan rota Sabiha Gökçen Havalimanı- Manchester rotası.

Temmuz 2015-Haziran 2016 tarihleri arasında 440.000 kez aranan Sabiha Gökçen-Manchester rotası için analiz yapan anna.aero, bu hafta, uçuş hizmeti verilmeyen ve en fazla aranan rota olan bu rotayla ilgili düşük maliyetli havayolu Pegasus’un değerlendirme yapabileceğini açıkladı.

“Haftalık koltuk bakımından Sabiha Gökçen’in en büyük taşıyıcısı Pegasus (% 60 pay), Türkiye-İngiltere pazarında Londra Stansted’e haftalık 16 uçuşun yanı sıra Londra Gatwick’e haftalık 6 uçuş ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 31 şehir, 90 noktaya yaptığı seferlerle bu havaalanında güçlü bir ağ trafiği bağlantısı olan havayolunun, pazardaki tecrübesi de göz önüne alındığında bu rota havayolu için bir sorun olmaz, Pegasus’un bunu hayata geçirmemesi şaşırtıcı”

“Sabiha Gökçen Havalimanında % 34 pay ile operasyon yapan ikinci havayolu Türk Hava Yolları, havayolu Sabiha Gökçen’den sadece Londra Gatwick’e günlük uçuşla daha sınırlı bir Birleşik Krallık ağına sahip. Özellikle Old Trafford(Manchester United)’u ya da Etihad Stadium (Manchester City) ziyaret etmek isteyen futbol severler için ya da İstanbul’daki Galatasaray Fenerbahçe maçları için iki yönlü besleme sağlamak paha biçilmez olabilir.”  

annaaero

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu