Latest Posts

Sırbistan Hava Kuvvetleri C295’in yeni operatörü oldu

78 / 100

Sırbistan Hava Kuvvetleri C295’in yeni operatörü oldu

Sırbistan Savunma Bakanlığı iki adet Airbus C295 siparişi verdi. Bu sipariş ile Sırbistan Hava Kuvvetleri, C295 ailesinin dünya çapındaki 36. operatörü oldu.

Sözleşme, Madrid’de Sırbistan Cumhuriyeti ve İspanya’nın üst düzey hükümet üyelerinin huzurunda imzalandı. Bu sözleşmeye, İspanya Savunma Bakanlıkları ile Sırbistan Cumhuriyeti arasında, her iki ülke arasında gelecekteki savunma programlarının gelişimini incelemeyi amaçlayan Hükümetler Arası denetim anlaşması da eşlik edecek. Airbus, halihazırda Airbus’ın askeri operasyonlarını yürüten Sırbistan Cumhuriyeti ile yakın işbirliğini sürdürmeye ve geliştirmeye devam ediyor.

Taşıma konfigürasyonundaki iki uçak, modern aviyonik paketi Collins Aerospace Pro Line Fusion® ile donatılacak ve Sırbistan Cumhuriyeti’nin hava taşımacılığı yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Teslimatların 2023 yılının sonlarında başlaması bekleniyor.

Bu siparişle birlikte 33 ülke Airbus C295’e güvenini gösterdi. Dünya çapında toplam 281 sipariş ve yarım milyondan fazla uçuş saatiyle C295, segmentinde tartışmasız lider konumdadır.

airbus, sırbistan

Airbus Hakkında

Airbus, güvenli ve birlik içinde bir dünya için sürdürülebilir havacılığın öncüsüdür. Şirket, havacılık, savunma ve bağlantılı hizmetlerde en verimli ve teknolojik olarak gelişmiş çözümleri sunmak için sürekli olarak yenilik getirmektedir. Ticari uçaklarda Airbus, en modern ve yakıt tasarruflu uçakları sunmaktadır. Airbus aynı zamanda savunma ve güvenlik alanında Avrupa lideri ve dünyanın önde gelen uzay şirketlerinden biridir. Helikopter sektöründe ise Airbus, dünya çapında en verimli sivil ve askeri helikopter çözümlerini sunmaktadır.

telegram aero

Latest Posts

POPULER