Latest Posts

SİNGAPUR HAVA YOLLARI YENİ KURALLARI İLE KARŞINIZDA

Singapur Hava Yolları (SIA), son haftalardaki yolcuların uçuş deneyiminde yaptığı kapsamlı incelemeler sonucu yeni bir dizi önlem alarak sağlık ve güvenlik tedbirlerini genişletti.

Genişletilen bu önlemler, sağlık sektörü uzmanları, kanun koyucular, iş ortaklarımızın tavsiyeleri ve yolcularımızdan gelen geri bildirimler sayesinde şekillenerek Singapur Hava Yolları’nın seyahat deneyiminin geliştirilmesini sağladı. Yapılan bu geliştirmeler, yolcularımızın havayolu ile güvenle seyahat etmelerini sağlayarak güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturmamıza yardımcı olmaktadır.

Uçuş öncesi aşamada, havaalanında, uçakta ve varış havaalanında alınan sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi içeren yeni bir çevrimiçi broşür de mevcuttur. Bu e-broşür tüm yolcularımıza uçuşlarından önce gönderilecektir.

Bu önlemler, şirketimizin önümüzdeki haftalarda hayata geçirilecek kurumsal sosyal sorumluluk projelerini içeren yeni #SIAcares projemizin bir parçasıdır.

Singapur Hava Yolları CEO’su Goh Choon Phong konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu geliştirme çalışmaları, Covid-19 salgını sürecinde dahi sektörün öncüsü sağlık ve güvenlik standartlarımızın, SIA’nın üst düzey hizmet vaadinin ayrılmaz bir parçası olduğuna işaret ediyor. Bu yaklaşım, yolcularımızın seyahatleri boyunca esenliğini korumak için gerekli adımları attığımızı göstererek müşterilerimizin bizimle güven içinde seyahat etmelerini sağlayacaktır.”

“Ayrıca, müşteri deneyimini daha da geliştirerek sağlık ve güvenlik girişimlerimizi destekleyecek çeşitli yeni dijital çözümler üzerinde çalışıyoruz. Bu gelişmelerin hepsi, SIA’nın bu dönemde müşterilerimizin gelişen beklentilerini daha iyi karşılamasını sağlayacak.”

Arttırılmış Hijyen Standartları

SIA, SilverKris Lounge da dahil olmak üzere tüm tesislerde temizlik tedbirlerini artırdı. Yolcularımız, SIA personelinin her zaman maske ve gerektiğinde eldiven giydiği salonlarımızda açık büfe servis yerine alakart yemeklerin tadını çıkarmaya devam edebilirler.

SIA Grup’un her uçağı, uçuştan önce detaylı bir temizleme işleminden geçer. Bu, yasal gerekliliklerle uyumlu uçak içi dezentekte prosedürlerini de içerir. Pencereler, tepsi masaları, kumandalar, uçak içi eğlence ekranları, lavabolar, mutfaklar gibi ortak yüzey ve alanlar yetkililerce onaylanmış güçlü bir dezenfektanla silinir. Kulaklıklar, koltuk başlıkları, yastık kılıfları, çarşaflar ve battaniyeler de her uçuştan sonra yıkanır ve değiştirilir.

Kabin içindeki özel havalandırma sistemlerimiz, tavandan zemine gelişmiş hava akışı modelleriyle virüs ve bakterilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca kabin içindeki hava, her 2-3 dakikada bir yenilenir. Grubumuzun filosundaki her uçak, havadaki virüsler ve bakteriler de dahil olmak üzere partiküllerin %99,9’undan fazlasını yakalayan Yüksek Verimli Hava Partikülü(HEPA) filtreleri ile donatılmıştır.

Filomuzdaki uçakların hemen hemen tamamındaki tuvaletler temassız açılabilen musluklara ve antibakteriyel lavabolara sahiptir. Ek olarak, her uçuştan önce lavabo zeminleri üzerinde ultraviyole (UVC) ışık ile temizleme yönteminin denemelerini de yapıyoruz.

Uçak İçi Ürün ve Hizmetler

8 Haziran’dan itibaren, SIA Grubu’ndaki tüm hava yolları müşterilerine cerrahi maske, anti-bakteriyel el mendilleri ve el dezenfektanı içeren bir Bakım Kiti sağlayacaktır.

SIA’nın e-Kütüphanesi, uçaklardan çıkarılan gazete, dergi ve koltuk arkalığı literatürü için ideal bir dijital alternatiftir. Bu SingaporeAir mobil uygulaması aracılığıyla kullanılabilir ve 150’den fazla uluslararası gazete, dergi ve diğer okuma materyallerine erişim sağlar.

SIA ayrıca, müşterilerin SIA’nın uçuş içi eğlence (IFE) sistemi KrisWorld’ü mobil cihazları üzerinden kontrol etmelerini sağlayan ilk Companion Uygulamasını da sunuyor.

Mürettebat, eldivenler ve gözlükler ile müşterilere yemek servisi sunacak ve uçuş boyunca yüz maskeleri takacak. Ayrıca kabin ekipleri bu süre zarfında, dünyaca ünlü özenli ve sezgisel hizmetlerini müşteriler için güven verici biri olarak uçuş sırasında sağlık ve güvenlik elçileri olacaklar.

Yemek hizmetleri

SIA, misafirler ve mürettebat üyeleriyle temas riskini azaltmak için uçuş sırasında yiyecek ve içecek hizmetini değiştirdi. Güney Doğu Asya’yı kapsayan uçuşlar ve Çin’e yönelik düzenlemeler nedeniyle yemek hizmetleri askıya alındı. Atıştırmalık çantalar müşterilere verilmeye başlanacak.

Uzun mesafeli uçuşlarda, First ve Business Class’ta bir masa düzeni servisi yerine tek bir tepsi hizmeti sunulacak. Bu dönemde uçuş sırasında yemek deneyimini artırmak için hava yolunun imzası olan satay ve sarımsaklı ekmek gibi müşteri favorilerini Haziran 2020 ortasından itibaren tekrardan sunacak. Ayrıca düzenleyicilerle beraber yemek deneyimini nasıl devam ettirilebileceği zaman içinde yeniden değerlendirilecek.

Gelecek dijital çözümler

Lounge’larda dijital yemek siparişi hizmetleri ve uçak içi e-menü önümüzdeki aylarda tanıtılacak.

SingaporeAir mobil uygulaması da müşterilere ağdaki seyahat ve sağlık kısıtlamaları hakkında daha fazla bilgi sağlamak için geliştirilmektedir. Bu, rezervasyonlarına göre kişiselleştirilecektir.

SIA, müşterilerin biniş kartlarını ve bagaj etiketlerini havalimanı self servis kiosklarında SingaporeAir Mobile App veya QR kodu aracılığıyla temassız bir şekilde basmalarını sağlayacak bir Print-n-Go çözümü üzerinde çalışıyor.

Güvenle rezervasyon

Singapore Airlines web sitesindeki Covid-19 Bilgi Merkezi, rezervasyon politikaları, uçuş tarifeleri ve seyahat tavsiyeleri hakkında daha fazla bilgi almak isteyen müşteriler için bir bilgi kaynağıdır. E-broşür dahil olmak üzere sağlık ve güvenlik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Müşterilerimize daha fazla güvence sağlamak için, bonus uçuş kredileri veya geri ödeme seçeneği sunarak global rezervasyon politikaları revize edildi. Ayrıca KrisFlyer ve PPS yolcuları için millerinin geçerlilik süreleri uzatıldı.

***

Videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Yeni Normal Kurallarımız Karşınızda

Sizleri ve personelimizi korumak adına geliştirdiğimiz yeni normal kurallarımız karşınızda:

Singapore Airlines paylaştı: 30 Haziran 2020 Salı
SQ EKİP

Latest Posts

POPULER