Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Firma HaberleriHavacılıkKargo

Silk Way West Airlines 2 yeni hat açıyor

Silk Way West Airlines 2 yeni hat açıyor

68 / 100

Silk Way West Airlines, Suudi Arabistan Dammam ve Özbekistan Taşkent’e yeni hat açıyor

Azerbaycan merkezli geniş gövdeli kargo havayolu Silk Way West Airlines, Suudi Arabistan‘a ilk tarifeli servisi de dahil olmak üzere iki yeni hat açtı.

Havayolu, Dammam (DMM), Suudi Arabistan ve Taşkent (TAS), Özbekistan’a Boeing 747 kargo uçağı seferlerine başladı. Rotaların her biri, ana üssü Baku’dan (GYD) haftada 2 kez işletilecek.

Havayolu, her iki şehre de ara sıra, geçici olarak uçmuştur, ancak daha önce rotalarda düzenli hizmet vermemiştir.

Silk Way West, hem b747-400F hem de b747-8F olmak üzere 12 adet 747 kargo uçağından oluşan bir filoya sahiptir. Ayrıca yedi 777F ve iki A350F siparişi var.

Taşıyıcının ağı, dünya çapında 40’tan fazla havalimanını içermektedir.

Silk Way West yaptığı açıklamada, DMM ve TAS’ın “kendi bölgelerindeki en önemli uluslararası hava kargo dağıtım ağları arasında” olduğunu söylüyor.

Taşıyıcı, yeni rotaların “Orta Doğu ve Asya kıtasal yük ağındaki rolünü güçlendireceğini ve hem yerel hem de uluslararası ortaklar için hava kargo taşımacılığı hizmetlerinin kalitesini iyileştireceğini” ekliyor. Havayolu, ağını “önemli ölçüde” genişletmeyi planladığını söyleyerek ufukta daha fazla yeni rota olduğunu belirtti.

Silk Way West Airlines’ın BDT ve Orta Asya Başkan Yardımcısı Vugar Mammadov, “Orta Doğu’ya ve Orta Koridor güzergahına ulaşım talebi artmaya devam ediyor” dedi. “Sonuç olarak Azerbaycan, merkezi bir lojistik merkez olarak giderek daha fazla önem kazanıyor… Silk Way West Airlines müşterileri için fırsatları genişletmeye devam ederken, gerçekleştirdiğimiz uçuşların yanı sıra dünyanın her yerinde hizmet verdiğimiz destinasyonların sayısını artırmaya devam edeceğiz.”

Silk Way West Airlines 2 yeni hat açıyor 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu