Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluKargo

Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı

75 / 100

Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı

Çin merkezli bir havayolu olan Sichuan Airlines, merkezi Chengdu’da bulunmaktadır. Şirket, Çin içinde ve yurtdışında 100’den fazla destinasyona uçuşlar düzenlemektedir. Sichuan Airlines son zamanlarda, Chengdu Tianfu Uluslararası Havalimanı (TFU) ile Kanada’daki Vancouver Uluslararası Havalimanı (YVR) arasında direkt uçuşlarına başladı.

Uçuş programına göre, Sichuan Airlines TFU’dan YVR’ye günlük bir uçuş sunmaktadır. Uçuş, Chengdu’dan saat 14:30’da hareket eder ve Vancouver’a yerel saatle 11:35’te varış yapar. Uçuş süresi yaklaşık 13 saat 5 dakikadır. Uçuş numarası 3U8501’dir ve uçak tipi Airbus A350-900’dür.

Airbus A350-900 geniş gövdeli bir jet yolcu uçağıdır ve üç sınıflı konfigürasyonda en fazla 334 yolcu taşıyabilir. Ferah bir iç mekanı, büyük pencereleri, ambiyans aydınlatması ve artırılmış konfor için daha düşük kabin yüksekliği gibi özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda önceki nesil uçaklara göre daha düşük yakıt tüketimi ve gürültü seviyesi sunar.

Vancouver, Britanya Kolumbiyası, Kanada’da kıyı şeridinde bulunan bir şehirdir. Manzara güzelliği, kültürel çeşitlilik ve açık hava etkinlikleri ile tanınmaktadır. Stanley Park, Granville Island, Gastown, Çin Mahallesi, Capilano Asma Köprüsü ve Grouse Mountain gibi birçok cazibe merkezi sunmaktadır.

Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı 20 Nisan 2024 Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı 20 Nisan 2024 Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı 20 Nisan 2024 Sichuan Airlines Kanada Vancouver Uçuşları Başladı 20 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu