Latest Posts

SHM’DEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ 

82 / 100

SHM’DEN 23 NİSAN ETKİNLİĞİ 

Sivrihisar Havacılık Merkezi, (Eskisehir) Necati Artan Tesisleri, 2022 yılının ilk etkinliğini düzenliyor. Bu sene yedincisi organize edilen “23 Nisan Kağıt Uçak Yarışması”, SHM Batı Apronu’nda yer alan M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’nde yapılacak.

Sivrihisar Havacılık Merkezi, (Eskişehir) Necati Artan Tesisleri’nde, 23 Nisan 2022 tarihinde düzenlenecek olan “Havacı Çocuklar Etkinliği” saat 10:00’da uçuşlarla başlıyor. “Kağıt Uçak Yarışması” ise saat 13:00-15:00 arasında yapılıyor. Yarışma, 5 ila 8 yas ve 9 ila 15 yas arası olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenleniyor. Katılan bütün çocukların ücretsiz uçurulması saat 18.00’ a kadar devam edecek.

 TÜRKİYE’NİN  UÇAN MÜZESİNDE YARIŞMA !

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü, Özel M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi” Ülkemizdeki ILK uçan müze olma özelliğine sahip. Envanterindeki hava taşıtlarının neredeyse tamamı uçar vaziyette korunuyor ve yıllık programlarla uçuşlar yapıyorlar. Müzeyi gezerek yarışma alanına gelecek çocuklar, burada başka bir sürprizi yasama imkânına sahip olacaklar. 2. Dünya Savaşına katılmış ve hala uçar durumda korunan bir Douglas DC-3 onları bekliyor olacak. Bu kocaman uçağın kanatları altında Kağıt Uçaklarını hazırlamaya başlayacaklar.

Yarışmacılar, kendilerine verilen A4 kâğıtlarla hazırladıkları uçaklarını, kalkış platformu üzerinden elle atıyorlar. Katılımcı başına üç atış izni verilen yarışmada, en uzak mesafeye yapılan atış geçerli sayılıyor.

GÜN BOYU ÜCRETSIZ  UÇUŞ!

Yarışmaya katılan bütün çocuklar, diledikleri takdirde gün boyunca ücretsiz sağlanacak uçuşlarda yer alabiliyorlar! Küçük yaşta olanların anne veya babaları uçuş sırasında onlara eşlik edebiliyor. Hava durumuna göre yapılacak uçuşlarda daha önce SHM bünyesinde binlerce çocuk ücretsiz uçuruldu ve büyük bir kısmı İLK defa gökyüzü ile buluştu.

SHM

Latest Posts

POPULER