Hava Kargo Hakkında Herşey
İş İlanları

SHGM Havacılık Uzman Yardımcısı Alacak

shgm iş ilanıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 21 havacılık uzman yardımcısı alacak.

 
 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, SHGM’nın 21 havacılık uzman yardımcısı alımı için açtığı sınava başvurular, 6 Şubat’a kadar yapılabilecek.

Yazılı sınav, 21 Mart Cumartesi günü Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Sözlü sınav, Ankara’da SHGM binasında yapılacak. Yazılı sınavı kazanan ve sözlü sınava katılacak adayların isimleri ile sözlü sınav tarihleri, Genel Müdürlüğün internet sitesinde ilan edilecek.

SHGM’de göreve başlayacak Havacılık Uzman Yardımcıları yaklaşık 4400TL brüt almaktadırlar.

Uluslararası İlişkiler (4), Hukuk (3), Endüstri Mühendisliği (3), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (3), Makine, Uçak/Uzay, Havacılık Mühendisi (5), Meteoroloji ve Çevre Mühendisliği (3) bölümlerinden alım yapılacaktır.

Başvuruda bulunan adayların, Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS)’den 70 ve Yabancı Dil Sınavından (2013 Nisan-Eylül, 2014 Nisan-Eylül ve e-YDS) en az (C) seviyesinde puan almış olmaları gerekmektedir.

5431 Sayılı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun’un 25. Maddesi gereğince İdari Hizmet Sözleşmesi’ne tabi olarak istihdam edilecek olan personel, “Havacılık Uzmanlığı Yönetmeliği’nde belirtilen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle mükellef olacak, ücret ve mali haklar dışında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak görev yapacaktır.

Adayların, Türkiye Halk Bankası Emek Şubesi TR 59 0001 2009 4010 0005 0000 09 no’lu hesaba sınav ücreti olarak 25 TL yatırması gerekmektedir. (Sınav ücreti iade edilmeyecektir.)

İlgililere Duyurulur.

HUY_alim_ilani

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu