Hava Kargo Hakkında Herşey
E-TicaretEtkinlikGüncel HaberlerKargoManşet

Rusya’nın en büyük e-ticaret oyuncusu İstanbul’da ilk konferansına ev sahipliği yaptı

92 / 100

Rusya’nın en büyük e-ticaret oyuncusu İstanbul’da ilk konferansına ev sahipliği yaptı

Etkinlikte Ozon, Türkiye’de yeni açılan ofis başkanını duyurdu ve bölgedeki iş planlarını paylaştı.

11 Ağustos’ta Rusya’nın en büyük e-ticaret platformu olan Ozon, Sofitel İstanbul Taksim Otelde uluslararası satıcılarla çalışmak ve Türkiye’deki planlarını geliştirmek için Ozon’un bir parçası olan Ozon Global’i tanıtmak amacıyla ilk e-ticaret konferansına ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, tekstilden ayakkabıya, mobilyadan elektronik üreticilerine kadar 300 den fazla çeşitli Türk perakende şirketleri katıldı.  Etkinlikte, Türk satıcılara Ozon Global‘in çeşitli ürün grupları ve lojistik alanlarındaki üst yönetim çözümleri sunuldu ve gelecekte iş birliği yapma beklentilerinin olduğu açıklandı.

Rusya’nın en büyük e-ticaret oyuncusu İstanbul’da ilk konferansına ev sahipliği yaptı 3 Mart 2024

“2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’deki satışlarımız yıldan yıla %440 büyüdü.  Gelecek için olan beklentilerimizin potansiyeline çok inanıyoruz ve gelecek yıl en az 1000 bölgede satıcılarımızın sayısını arttırmayı planlıyoruz. İki pazar arasında var olan engelleri aşmaya kararlıyız ve Türkçe müşteri hizmetlerinin ve sohbetlerinin satıcının ana diline anında çevirisinin yapılacağı kolay ve rahat iletişim kurma araçlarımızı tanıtacağız.  Sağlayacağımız bir diğer fayda ise Türk satıcılar için ödemeyi dolar üzerinden yapacağız” dedi Ozon Global CEO’su  Stepan Gusamov.

Rusya’nın en büyük e-ticaret oyuncusu İstanbul’da ilk konferansına ev sahipliği yaptı 3 Mart 2024

Etkinlik esnasında, Hazal Maraş‘ın Ozon Türkiye Direktörü olarak Ozon Global ekibine katılacağı açıklandı. Ozon’un Türkiye’de yeni açılan ofisini yönetecek ve bölgedeki iş operasyonlarının lansmanlarından, ürün hattını genişletmek amacıyla yeni üreticileri ve perakendecileri Ozon platformuna çekmek için sorumlu olacak.  Türkiye’den yapılacak olan mikro ihracat hacimlerini artıracak ve Türk satıcılara daha fazla döviz getirecek.

rusya

“Ülkemizde sonbaharda yoğun biçimde operasyonlarına başlayacağımız Ozon E-Ticaret Platformu ile Türk üretici/perakendecilerimiz ile Rusya’daki bu büyük pazaryeri arasındaki işbirliğimiz için son derece heyecanlıyım. Bu platformda amacımız hem Türk satıcılarımızın dış ticaret hacmini artırmak, hem de Rus pazarındaki müşterilerimizin taleplerini karşılayarak yüksek bir satış hacmi yaratmaktır.

Bu süreçte en büyük motivasyonum ve amacım sektörel anlamda deneyimli ve dinamik ekibimiz ile birlikte Ozon Global’in yüksek kalitede hizmet veren, hem müşterisini hem satıcısını dinleyen ve koruyan bir pazaryeri algısı ile kurmaktır. Yakın gelecekte bu doğrultuda işbirliği yapacağımız her iş ortağımız ile tanışmayı ve ülkemizde başarılı bir operasyon kurmayı dört gözle bekliyorum.” Dedi Hazal.

rusya

Etkinlikte konuşmacılar, Rusya pazarına ürünlerini nasıl satacaklarına ve işlerini büyütmek için Ozon’dan nasıl avantaj sağlayacaklarına dair görüşlerini bildirdiler. Ozon konuşmacıları, Rusya’da satışa nasıl başlayacakları ve ürünleri Türkiye’den Rusya’ya Ozon lojistik altyapısını kullanarak nasıl ulaştıracakları hakkında fikirler verdi.

“Ozon’un başlattığı yurt dışından Rusya’ya mal transferi için Türk satıcılarımıza lojistik bir çözüm sunabiliriz. Teslimat partnerimiz, Türkiye’den Rusya’ya hızlı ve güvenilir mal teslimatı sağlamaktadır. Partnerlerimize sadece yurt dışından teslimatlarda değil, Rusya genelinde yapılan mal teslimatlarında da destek oluyoruz.

Binlerce girişimcinin Rusya’nın 11 saat diliminde mal satmasını sağlayan geniş lojistik altyapımızı Türk satıcılara sunabiliriz. Müşterilerin %80’ninden fazlası teslimat yöntemi olarak gel al noktalarını tercih etmektedirler. Ülke genelinde gönderi dolaplarına ve 19.000’den fazla gel al noktasına sahibiz, böylece Rusya’da her iki müşteriden birinin gel al noktalarına 10 dakikalık yürüme mesafesi ile ulaşabildiği bir altyapı kurduk.” Şeklinde Ozon Global Lojistik Başkanı Aleksandr Zhukov açıklama yaptı.

rusya

Ozon hakkında

Ozon, on milyonlarca aylık ziyaretçisiyle Rusya’nın önde gelen çok kategorili e-ticaret pazarlarından biridir. Ozon aktif bir şekilde online platformunu geliştiriyor – zaten mağaza vitrinindeki ürün çeşidinin %90’ından fazlası pazar yeri ortakları tarafından oluşturuluyor. Şu anda 120.000’den fazla satıcı, kitap ve giyimden, gıda ve sağlık ürünlerine kadar 20’den fazla kategoride 100 milyondan fazla ürün birimi üretiyor.

Ozon’un binlerce girişimcinin Rusya’nın 11 saat diliminde mal satmasına olanak tanıyan gelişmiş lojistik altyapısı aracılığıyla yaklaşık 29 milyon müşteri şimdiden sipariş alıyor. Ozon, fintech ürünleri ve Ozon Fresh hızlı teslimat hizmeti de dahil olmak üzere ana faaliyet alanını tamamlayan bir hizmetler sistemini aktif olarak geliştiriyor.

Ozon Global hakkında

Ozon Global uluslararası satıcı gelişiminin bir parçasıdır. 45 ülkeden 10.000’den fazla satıcıyla Rusya’nın her yerinde milyonlarca müşteriyi birbirine bağlar ve satıcıların işlerini büyütmeleri için çeşitli araçlar sunar. Şimdilik uluslararası ticaretin ana yönleri: Çin, Türkiye, Kazakistan, Beyaz Rusya, Hindistan, Kore, İsrail, Moldova ve Tayland. 2021’de Ozon, Kazakistan ve Beyaz Rusya’daki işini yerelleştirip bölgede pazar platformunu ve kendi lojistik altyapısını oluşturmaya başladı.

Şu anda Türkiye pazarındaki varlığımızı güçlendiriyoruz- yaklaşan planlar arasında Türk satıcılarıyla iş birliğini genişletmek için yerel bir ofis açılması yer alıyor.

Bağlantılar: https://www.ozon.ru/ ve Türk ürünleri: https://www.ozon.ru/highlight/tovary-iz-turtsii-197196/

 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu