Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıTeknoloji

Ruh Halinden Anlayan Robot: LG CLOi

Ruh Halinden Anlayan Robot: LG CLOi

LG Electronics, yapay zekaya sahip robot serisi LG CLOi ile hayatı kolaylaştırıyor. Geçtiğimiz yıl ayakta çalışanlara özel olarak sunulan giyilebilir robotun yanı sıra, havaalanları, oteller, süpermarketler, alışveriş merkezleri gibi ortamlarda müşterilere yardımcı olmak için tasarlanan yapay zekaya sahip robotlarını tanıtan LG, 2019’da da kullanıcılarla iletişim kuran, ruh hallerini anlayan ve çocuklara oyun arkadaşı olabilen yeni nesil robotlarını tanıttı.


LG Electronics, bu yıl ilk kez katıldığı South by Southwest® (SXSW®) Festivali’nde yapay zekaya sahip robot ailesi LG CLOi’nin yeni üyelerini tanıttı. 2018 yılı başında, özellikle ayakta, ağır yük taşıyarak çalışanların hayatını kolaylaştırmak ve fiziksel güç kullanımlarını azaltmak üzere geliştirdiği LG CLOi Suitbot, otel, havalimanı gibi alanlarda bavul taşıma amacı ile kullanılan LG CLOi Porterbot, otellerde oda servisi yapabilen LG CLOi Servebot, market ve alışveriş merkezlerinde kullanılabilecek akıllı sepet LC CLOi Cartbot ve infodesklerin yerini alabilecek LG CLOi Guidebot’u tanıtan LG, şimdi de LG CLOi’ye yapılan yeni eklentileri de gözler önüne seriyor.

LG CLOi Robotlar Duyguları Tanıyor, Çocuklar ve Evcil Hayvanlarla Vakit Geçirebiliyor

LG tarafından ilk kez SXSW’de tanıtılan LG CLOi konsept modeller, LG’nin, kullanıcıları tanıma ve onlarla iletişim kurma becerisine sahip robotlar tasarlama konusundaki çabalarını ortaya koyuyor.

Aralarında neşe, sakinlik, üzüntü, kızgınlık gibi dört temel duygunun da bulunduğu farklı ruh hallerini ifade edebilen ve kullanıcılarının duygusal durumunu tanımlayan beş yeni LG CLOi konseptlerini yansıtan robotlar ayrıca, boşluk ve objeleri tanıyor, kullanıcılarla iletişim kurabiliyor. Bunun dışında çocuk ve evcil hayvanlarla oyun arkadaşlığı yapıp onlarla ilgilenebiliyorlar.

Ruh Halinden Anlayan Robot: LG CLOi 20 Temmuz 2024

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu