Latest Posts

Romen Animawings’in tercihi Hitit oldu

Türkiye’nin havacılık teknolojileri alanındaki ilk ve rakipsiz firması Hitit, dünyanın birçok yerindeki havayolu partnerlerine bir yenisini daha ekledi. Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Türk-i Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Güney Asya gibi dünyanın hemen hemen her bölgesine yazılım ihracatı yapan Hitit’in anlaşmaya vardığı yeni havayolu firması Romanya’dan Animawings oldu. Ticari hayatına 2020 yılında başlayan Animawings, Hitit’ten aldığı Türk bilişim altyapısı ile pandemi koşulları altında bile faaliyetlerini başlatmayı ve kesintisiz olarak sürdürmeyi başardı. Romen havayolunun tüm teknoloji süreçlerini yürüten Hitit, hizmet vermeye başladığı havayolu sayısını 39’a çıkarttı.

Türkiye’nin %100 yerli ilk havacılık bilişim şirketi olan ve alanında dünyanın en büyük üçüncü teknoloji firması olan Hitit, Animawings ile iş birliği anlaşması imzaladı. 2020 yılında Romanya’da kurulan bir start-up olan Animawings, ticari operasyonlarını havacılık regülasyonlarının elverdiği ölçüde başlatarak Romanya’nın üçüncü büyük tarifeli havayolu firması oldu. Hitit, Animawings’e sağladığı hızlı hizmet ve teknoloji kurulumu sayesinde firmanın pandemi koşulları altında bile operasyona başlamasına katkı sağladı. Yapılan anlaşma gereği Hitit; yolcu hizmet sistemleri, operasyonel planlama ve muhasebe alanlarında havayolu firmasının bütün iş süreçlerini Crane markalı yazılım çözümleri ile uçtan uça devreye aldı.

Animawings; rezervasyon, check-in, sadakat yönetimi ve müşteri hizmetleri gibi yolculara dokunan tüm işlemlerin yanısıra tarife planlama, gelir-gider muhasebesi gibi operasyonel ve finansal alanlarda da Hitit’in geliştirdiği yazılımlar sayesinde hizmet vermeye başladı. Bunun yanısıra Romen havayolu firması, pandeminin ortaya çıkardığı yeni koşullara uyum sağlamak adına internet rezervasyon ve mobil uygulama gibi dijitalleşmenin kendini gösterdiği alanlarda da Hitit tarafından geliştirilen teknolojilerden faydalanıyor.

ALP 7021

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç yeni iş birliği hakkında şunları belirtti: “Avrupa’daki genişlememizin yeni ayağı Romen Animawings oldu. Böylelikle Yunanistan, Almanya, Fransa’dan sonra Romanya’ya da yazılım ihracatı

yapmaya başladık. Pandemi koşullarında devreye aldığımız bir diğer projemiz olan Animawings ile uzun soluklu bir şekilde çalışarak, Romanya havayolu sektöründe kalıcı bir teknoloji markası olmayı planlıyoruz.”

Animawings’in Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tudor Constantinescu: “Uzun bir değerlendirme sonucunda IT partnerimiz olarak Hitit’i tercih ettik. Romanya’da start-up firması olarak güçlü bir başlangıç yapmak istediğimiz için Hitit’in esnek ve yüksek teknoloji içeren yazılım çözümleri bizim için tercih sebebi oldu. Geçiş döneminde ve operasyona başladıktan sonra da Hitit ekibinin yakın ilgi ve alakası ile iş birliğimize devam ediyoruz. Hitit’in IT partnerliği sayesinde, günümüzün dinamik havacılık endüstrisinin ihtiyacı olan çevikliğe sahip bir havayolu olarak önümüzdeki dönemde çok iyi yerlere gelmeyi umuyoruz.” dedi.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri Hakkında

1994 yılında kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri dünyanın beşinci havacılık bilişim teknolojileri firmasıdır. Hitit, başta   havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretmektedir. Sektördeki firmaların rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama, sadakat yönetimi, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü/charter yönetimi, geniş kapsamlı performans ölçümü ve kargo ihtiyaçlarına Crane markalı yazılım çözümleri ile tek noktadan hizmet sunan Hitit, aynı zamanda hosting ve danışmanlık hizmeti de vermektedir. Türk mühendislerinin elinden çıkan %100 yerli havacılık çözümleriyle her yıl milyonlarca insanın seyahat etmesini sağlayan teknolojiyi üreten Hitit, her yıl düzenli olarak Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine girmekte olup, ayrıca Doğu Avrupa’nın En İyi Havacılık Yazılım firması, Avrupa’nın Öncü Yolcu Hizmet Sistem Sağlayıcısı, En İyi Havayolu Raporlama Sistemi, Yılın En Niş Teknoloji Firması, turizm alanında “Türkiye’nin En İyi Sektörel Yazılım Firması” gibi birçok ödüle layık görülmüştür.  

Image 2 scaled

Latest Posts

POPULER