Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Qatar Airways 6 Aralık 2022 İtibarıyla Perth Uçuşlarını A380 İle Yapacak

70 / 100

Qatar Airways 6 Aralık 2022 İtibarıyla Perth Uçuşlarını A380 İle Yapacak

Avustralya’nın Perth şehrine yapılacak uçuşlar, Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA) üzerinden gerçekleştirilecek ve Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’daki birçok noktayı Avustralya’ya bağlayacak.

Qatar Airways, 6 Aralık 2022’den itibaren Perth’e ve Perth’ten uçuşlarında yolcu kapasitesini artıracak. Daha önce Boeing B777-300ER tarafından uçurulan yolcular artık özel bir yerleşik premium dinlenme salonuna sahip iki güverte üzerinde üç sınıflı bir oturma konfigürasyonuna sahip A380’de seyahat etme şansına sahip olacaklar. Uçak, günde 163 yolcu daha ağırlayacak ve üç kabine yayılmış 517 koltuk ekleyecek: sekiz First Class koltuk, 48 Business Class koltuk ve 461 Economy Class koltuk olacak.

Bu güncelleme, Qatar Airways ve Virgin Australia arasındaki son stratejik ortaklığın bir parçasıdır. Bu genişletilmiş kod paylaşımı, her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve sadakat programlarını önemli ölçüde genişleterek gezginlere önemli avantajlar ve yeni destinasyonlar getiriyor. Eylül 2022’de başlatılan ortaklık, kapsamlı Qatar Airways ve Virgin Australia ağlarında 150’den fazla varış noktasına kesintisiz seyahat imkanı sunarak Londra, Paris, Roma ve Atina gibi popüler destinasyonlar da dahil olmak üzere Avustralya, Orta Doğu, Avrupa ve Afrika arasında yeni bir kesintisiz seyahat kapısı oluşturuyor.

Perth, Avustralya’nın en kültürel şehirlerinden biridir ve kökenleri birçok simge yapısına dokunmuştur. Artan kapasite, Qatar Airways’in küresel ağındaki birçok varış noktasına bağlantı için daha fazla fırsat sağlayarak Avustralya topluluğuna olan bağlılığını genişletiyor.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: ‘’Avustralyalıları dünyaya bağlamak için pandemi döneminde başlattığımız çalışmalara hızla devam ediyoruz ve uçuş ağımızı güçlendiriyoruz.Avustralyalı gezginlerin Doha’dan transit veya Doha’yı ziyaret ediyor olsalar da şehrimizde hoş karşılandıklarını hissetmeleri zorunludur. Merakla beklenen FIFA Dünya Kupası Katar 2022™ sırasında, Perth’e ve Perth’ten yapılan tüm uçuşlar, futbol maçı zamanlamaları dikkate alınarak planlanacak, böylece tüm taraftarlar yılın en büyük etkinliğinin tadını çıkarabilecek.”Qatar Airways, pandemi boyunca Avustralya hizmetlerini sürdürdü ve Mart 2020 ile Aralık 2021 arasında hem ticari uçuşlar hem de özel charter hizmetleri aracılığıyla Avustralya içinde ve dışında 330.000’den fazla yolcu taşıdı.

Doha, Skytrax Dünya Havaalanı Ödülleri 2022 tarafından üst üste iki yıl Dünyanın En İyi Havaalanı olan Hamad Uluslararası Havaalanı ile bağlantı kurarak Londra, Manchester, Dublin ve Paris gibi şehirlerin son derece popüler olduğunu kanıtlayan Orta Doğu ve Avrupa’ya seyahat eden Avustralyalı yolcular için önemli bir merkez haline geldi.

Qatar Airways 6 Aralık 2022 İtibarıyla Perth Uçuşlarını A380 İle Yapacak 20 Nisan 2024

Günlük Uçuş Programı:

 

FIFA 2022 (6-20 Aralık)

Uçuş No         Kaynak          Hedef             Operasyon     Kalkış             Varış              Süre

QR900 serisi   Doha               Perth               Günlük            03:15               19:15              11:00

QR901 serisi   Perth               Doha               Günlük            21:50               04:20+1          11:30

Kış 2022 (21 Aralık’tan itibaren geçerlidir)

 

Uçuş No         Kaynak          Hedef             Operasyon     Terk               Varış              Süre

QR900 Serisi  Doha               Perth               Günlük            02:35               18:35              11:00

QR901 Serisi  Perth               Doha               Günlük            22:55               05:25+            11:30

Çok sayıda ödül kazanan havayolu Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2021 Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Yılın Havayolu’ olarak ilan edildi. Ayrıca ‘Dünyanın En İyi Business Sınıfı’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Salonu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Koltuğu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi Catering’ ve ‘Orta Doğu’daki En İyi Havayolu’ seçildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir altıncı kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 ve 2021) ana ödülü kazanarak endüstrinin zirvesinde tek başına durmaya devam ediyor.

Qatar Airways şu anda dünya çapında 150’den fazla varış noktasına uçuyor ve Skytrax tarafından ‘Dünyanın En İyi Havaalanı’ seçilen Doha merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı üzerinden bağlantı kuruyor.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu