Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Güncel HaberlerHavacılıkKargo

PTT DRONE İLE KARGO TAŞIMAYA HAZIRLANIYOR!

PTT DRONE İLE KARGO TAŞIMAYA HAZIRLANIYOR!

175 yıldır hizmet veren PTT, yurt dışında kullanılmaya başlayan drone ile teslimata hazırlanıyor. Drone ile ürün teslimatı yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Perakende şirketleri ve posta şirketleri yavaş yavaş bu sistemi benimsiyorlar. Zira bu sistem hız konusunda ve çalışan masrafı konusunda şirketlere büyük kolaylıklar sağlıyor.

 

Ülkemizde ise henüz bu konuda bir çalışmaya rastlamamıştık. Ancak görünüşe göre ülkemizde 175. yılını kutlayan PTT bu konuda ciddi çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

https://twitter.com/BozgeyikKenan/status/779265349002760192

PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, geçtiğimiz gün katıldığı bir TV programında ve Twitter hesabında kullanmayı planladıkları “Kargomatik”  “insansız hava aracıyla taşıma” projesinden söz etti.

Yani görünüşe göre PTT, drone ile teslimat konusunda çalışmalara başlıyor ancak bu projenin ne zaman hizmete gireceği ise belli değil. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

drone 1

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu